Aprilia Tuono 1000R (2007)

Vlastník mensha
Vloženo 5.5.2017
Aktualizováno 9.7.2017

2V bestie z Itálie co chytne tě za ruce i srdce

První dojmy - Po prvních km je změna oproti GSR velká. Motor táhne už odspodu. Výkonu je dostatek ve všech otáčkách.Podvozek perfektní krásně padá sama do zatáček stačí dát malý impulz a udělá přesně co chcete.

Zatím mam najeto jen par kilometrů. Oproti 4válci si musím na ten charakter motoru trochu zvykat ,ale řízení je opravdu zábava. Motor táhne už od spodu až k omezovači , výkonu je si myslím dostatek. Brzdy super , hlavně v kombinaci s přední vidlicí. Oproti GSR obrovský rozdíl , přední USD vidlice se tolik nepotápí a celkově mi podvozek velmi vyhovuje. Motorka se snadno sklápí do zatáčky a v náklonu je cítit velká jistota. Posez je vcelku příjemný , ikdyž stupačky jsou výš než sem čekal. Řadící páka je na můj vkus moc blízko stupačky a při sklápění stojanu si musím dávat pozor abych tam omylem nekopnul kvalt. Najít neutrál na místě je docela úkol , nevim jestli to je nezvyk , nebo bude potřeba něco upravit.Na zahraničních fórech jsem se dočetl ,že by to mohla vyřešit olejová tryska ke spojce. Laděné koncovky arrow jsou hodně slyšet , zvlášť bez tlumící vložky je to slušnej bordel.Na motorce je namontován i ukazatel zařazené rychlosti PZracing ,ale bude ho potřeba znovu zkalibrovat , ukazuje špatně. Až najezdíme víc km dopíšu další zkušenosti.

mensha
mensha napsal 13.05.17 v 19:47

Už je to lepší , po par km co sem zatim najezdil už ho hledam lip. Dik za info

Wilder
Wilder napsal 08.05.17 v 19:54 10b.

Dobrá volba stroje, ať slouží! Ten neutral je klasika, stejná věc u všech Tuon/RSV. Oproti japoncům se hledá hůř, to je pravda, ale zvykneš si, u mě to šlo celkem rychle. Osvědčilo se mi řadit ho z dvojky po zastavení a nebo ještě lépe řadit ho před zastavením, za jízdy. Mně už po 8 letech soužití s Tuonem jde vždy vylosovat hned napoprvé. Ale na tohle zrovna 8 let nepotřebuješ, za pár měsíců to bude OK.