BMW R 1200 S (2006)

Vlastník polo_cz
Vloženo 2.5.2017
Aktualizováno 25.9.2017

Chtěl jsem BMW, ale sportovní s boxerem. V podstatě jediná možná volba , pokud odhlédneme od speciality HP2.

První dojmy - Přestože z pohledu běžného cílové skupiny BMW (tedy "tatiku" lacnicich po GS) se jedná o "radikální" stroj, mne vyhovuje. Na sportovní stroj až překvapivě pohodlná a vhodná pro běžný provoz.

Motorku bych doporučil pro - Vyježděný jedinec s nákloností ke značce a obdivem k použité technice.

Doplňky na motorce - Vybavená ABS - vypínatelné, vyhřívané hefty, palubní počítač, podvozek s tlumiči Ohlins.

Nekolik let jsem jezdil předchůdce, tedy R1100S. Ta je o něčem jiném, je to v podstatě Sport Tourer, i když v době svého vzniku byla prezentována jinak. Proto mi možná přechod nepřišel tak zásadní. Jasně, jede to víc, ale jízdní pozice mi nepřijde o tolik nepohodlnější, uvidíme při delších nájezdech. Hlavně mne překvapila nízká hmotnost - těch ca 25 kilo dolu je sakra znát, hmotnost 215 kg s plnou nadrzi je fajn a přispívá ke snadné manipulaci na místě. Podvozek tele a para lever s tlumici Ohlins se podepisuje na jistém projevu, krásně drží stopu. Skvělé jsou brzdy, standardně s ocelovým opletením.

Doplňuju zkušenosti po cca 7000 najetych kilometrech, z toho 4000 na ceste Balkanem.

Urcite tankovat 98, coz je na zminenem Balkanu trochu problem, na 95 motor klepe a jizda dostava takovy hrubsi charakter. Nejlip se citi na okreskach s neprilis utazenymi zatackami, model 1-2-3 na kozich stezkach je za trest. Ale to se dalo cekat. Nad 5000 otacek na dvojku a trojku se rozpouta takove male peklo, opravdu to jede.

Používám tankvak SW Motech s upevnenim na vicko nadrze (nutny adapter) - pri jeho nasazení si o nej krasne opru pupek a razem vaha neni na rukach, idealni na cestovani . Sedlo je tvrdá pryčna vhodná tak na projížďky kolem komína. Při delších nájezdech buď sedlo přepolstrovat, nebo použít podušku AirHawk, jako já. Pak je to pohoda. Skoro je z toho pak cesťák.

Spotřeba je za mne parádní. Při běžném cestovním tempu se pohybuje pod hranicí 5 litrů, když se trochu svezu, tak vzroste na 6.

Mark09
Mark09 napsal 16.09.18 v 19:29 10b.

Brumbaal
Brumbaal napsal 21.05.18 v 12:45 10b.

krásnej bramborák, moje vysněná

marafzs600
marafzs600 napsal 14.05.17 v 16:35 10b.

Piki
Piki napsal 14.05.17 v 14:11 10b.

Boží

fatman
fatman napsal 02.05.17 v 14:18 10b.

Gratuluju
Nikdy mě nebraly sportovní motorky !
Teda až na Guzzi a BMW
To je prostě paráda s charakterem
10bodů a doplňuj fotky a zážitky z jízd, ať je čím se kochat