Suzuki GS 750 (1980)

Vlastník Forstwirt
Vloženo 1.5.2017
Aktualizováno 22.5.2018

Zadretý motor

Vloženo: 22.05.2018, Uskutečněno: 22.05.2018, Stav tachometru: 23340 km, Zhlédnuto: 67x

S veľkou chuťou som sa pustil do renovácie Suzuki GS 750l. Ako prvé som bol zvedavý na motor,samozrejme po 18-tich rokoch som nečakal,že naštartuje,ale bol som sklamaný...Motor sa nedal pohnúť ani o cm.Nalial som WD40 cez sviečkové otvory a skúšal pomaly motor rozhýbať.Motor sa asi po týždni dal metrovou pákou na goline potočiť,ale to bolo všetko.Rozhodol som sa kúpiť druhý,generálka by vyšla oveľa drahšie a nebolo by jednoduché zohnať všetky veci.
Motor som zohnal na Ebayi za normálnu cenu.Bola to síce mačka vo vreci,ale obchodník mal 100% hodnotenie,tak som ho kúpil a osobne ho bol zobrať.
Škoda,že nepredal aj karburátor,chcel o 150€ viac,tak som zobral len motor.
Kým som zohnal motor rozobral som všetko ostatné a pokúšal sa dostať veci do pôvodného stavu,čo sa vždy celkom nepodarilo.Vymenil som olej v prednej vidle,zadné tlmiče len vyleštil.
Po výmene motora som sa nevedel dočkať chvíle,kedy budem môcť naštartovať.Prvý pokus sa nepodaril,asi benzínový kohút,myslel som si...Kúpil som druhý,motorka síce po dlhom štartovaní naskočila,ale hneď zdochla a z karburátora tiekol benzín na mraky.Ešte som mal prehodené káble na sviečkach,niekto sa pokúšal niečo asi skúšať a nenahodil ich správne a ja ako boli namontované tak som ich dal naspäť.
Karbec von,objednal som nové trysky a gumičky.Trvalo to zase pár týždňov...
Po namontovaní ďalší, nie úspešný pokus so štartovaním.Dlho predlho som musel štartovať,motka chytila,ale kapala...Pri prehliadke karburátora som našiel miesto,kde slabo tiekol benzín.
Zase som vymontoval karburátor a na spojke medzi karburátormi - gumičky úplne na šrot.
Po výmene gumičiek motorka chytila ako vymenená,asi sala falošný vzduch.
Momentálne je pripravená na STK.Ešte pár dní potrvá,kým pôjdem na STK,ale v podstate je projekt ukončený.Pripájam fotky, ako som pokračoval pri oživovaní stroja po 18-tich rokoch,mimo prevádzky.

tomankubik (1) napsal 02.08.2018 v 19:48

milan1963 (272) napsal 22.05.2018 v 11:47

Pěkná práce i stroj . At' už jen jezdí.