Moto Guzzi Griso 1200 8V (2016)

Vlastník ivan_
Vloženo 26.4.2017
Aktualizováno 16.11.2018

Hrubá, neotesaná kráska, ktorá to ako sa zdá vie aj parádne roztočiť. To vibrovanie vás dostane ...

Yamaha XJR 1300: Griso bola láska na prvý pohľad ... ale ak nebude poslúchať, vymením ho za XJR :)
BMW R nineT: Cena, dostupnosť ... a bolo mi nejaké malé. Ale BMW je parádna mašina.
Triumph Tiger 1050 Sport: Všetci ma presviedčali, že na moju výšku 191 cm si mám kúpiť nejaké enduro/cenduro. A tam sa mi pozdával iba Triumph Sport. Ale tento typ motoriek sa mi nejako nepáči.

První dojmy - Je to niečo úplne iné ako som mal doteraz (CBR 900). Posed je samozrejme pohodlnejší ako na CBR, ovládateľnosť OK na tú vyššiu váhu ale riadi sa to úpne inak. Netreba ju vytáčať ... aj tak je v zábehu, takže sa krotím. Mám ju iba pár dní, takže sa zatiaľ len zoznamujeme ... ale je to paráááda! Normálne sa teším ako malý chlapec :)

Motorku bych doporučil pro - Asi pre toho kto má rád ešte také poctivé mašiny bez elektronických asistentov a nemusí tie rôzne novodobé obludy, ktoré sa na motorku už ani nepodobajú :)

Doplňky na motorce - Tak som trocha vytunil:
- malé predné plexi Moto Guzzi
- ochranný rám motoru
- ochrana kardanu
- madlá pre spolujazca, tie sú málo využívané
- koncovka Agostini
- a perfektná baložina Kriega

Vodičák na motorku mám od svojich 14-tich a v tedy kto mal 350-ku bol frajer :) ... ale dlhú dobu som na motorke nesedel, no boli iné priority. Ale pred časom som sa dostal k staručkej CBR 900 RR. Viem nie je to veľmi stroj na obnovenie motorkárskych schopností ... ale prežil som to :) No a tak ma to nejako chytilo, že sa mi zachcelo niečo iné. Chcel som niečo klasickejšie, pohodlnejšie čo netreba točiť nad 7000 ot., niečo ako CB 1100, len tak na povozenie sa a vyčistenie hlavy, nie som veľký cestovateľ (zatiaľ :))
A potom som objavil Griso. Pol roka som pozeral inzeráty, no nič normálne a keď, tak za nenormálnu cenu. Griso sa veľmi v inzercii neobjavuje ... a tak mám nové :)
Na recenziu alebo hodnotenie je zatiaľ priskoro ... ale je to zhruba to čo som chcel, možno ešte niečo navyše. A je to ešte väčšia kráska ako na obrázku.

Za sezónu 2017 najazdené zhruba 8600 km, momentálne 11500 km.
Zatiaľ spokojnosť ... :)

alterego
alterego napsal 17.06.19 v 00:13 10b.

Animals21
Animals21 napsal 21.11.18 v 10:50 10b.

vopravdu pěkná mašina

pkKun
pkKun napsal 28.06.18 v 07:12 10b.

Moc pěkné , ať tě baví

ivan_
ivan_ napsal 22.06.18 v 16:19

Dik ... je to nádherná strojovňa

Kostelník
Kostelník napsal 22.06.18 v 16:16 10b.

Nádherný Griso! Gratuluji. Je to socha Umělecký dílo