Peugeot Citystar 125 (2015)

Vlastník Victim
Vloženo 18.4.2017
Aktualizováno 18.4.2017

Stylové vozítko na popojíždění po městě a příležitostný výlet. Obrovský úložný prostor - náklaďák mezi motorkami.

Honda Vision 110: Sympatická, ale slabá. Ve dvou jsme se trápili my i skútr.
Peugeot Satelis 125: Ženě se zdál příliš mohutný.

První dojmy - Nechtělo se mu dodržovat rychlost v obci a mně po chvíli taky ne. Je stabilní a pro začátečníka jako já působil uklidňujícím dojmem.

Motorku bych doporučil pro - Univerzální stylovka pro pohodlné cestování. Dost promíjivý pro začátečníka, dost přívětivý pro starší lidi.

Měl krušné dětství, prvnímu majiteli jej někdo vykradl a přitom vylámal plasty a zámky. Já jej koupil s narychlo udělaným imobilizérem. Záhy jsem sehnal novou sadu se zapalovací skříňkou, kterou mi přátelé ochotně vyměnili.

Dnes máme už najeto 1000 vlastních spokojených kilometrů (2400km celkem). Chtělo to dvakrát přemontovat plasty, aby nic nehrkalo, ale to je zjevně vina původního zásahu chuligánů s páčidly.

Chová se způsobně ve městě a ochotně řádí i na okreskách. Ve dvou lidech vytáhne příležitostně stovku a v běžném provozu tak nebrzdíme. Spíš je popoháníme. O výmolech na silnici dá vědět, ale zůstává ovladatelný. Polní cesty jsou úplně hororové, těm se vyhýbám.

Oceňuji dobře tvarovaný stojan. Není to taková samozřejmost, z lehčími čínskými skútry jsem trochu zápasil. Oba jsme začátečníci a musí to zvládnout i žena, nováček a k tomu unavená po cestě. To byla první podmínka, druhá je všeobecná použitelnost a praktičnost. A to splňují všechny moderní skútry bez problému, i mně bez zkušenosti se jevily všechny skoro stejné. Do Citystaru dáme povinnou výbavu, otevřenou a integrální helmu zbývá místo i pro kabelku, notebook a drobnosti. A k tomu celý nákup u nohou. Nikdy nejezdíme naložení jako číňani, ale těší mě, že máme tu možnost.

120 km na jeden zátah jsme zvládli s úsměvem. Odděleně. Ve dvou to tak veselé není. Šupajdím do motoškoly pořídit si řidičák na něco silnějšího.

KennyL
KennyL napsal 01.09.17 v 09:37 10b.

Sympatický skútr i dáma na něm..gratuluju