Suzuki DR 350 (1994)

Vlastník fírtakt
Vloženo 13.4.2017
Aktualizováno 13.4.2017

Tak tohle je moje doktorka od suzuki, jsem teprve druhým majitelem v ČR, koupil jsem ji od jednoho solidního pána už v roce 1997 jako 2-letou krasavici v naprosto digitálním stavu. Jelikož patřím mezi sváteční jezdce slušný stav stále přetrvává.

První dojmy - Od první chvíle jsem věděl, že to je ta nejlepší volba. Brzy to bude 20 let co mi říká pane a já jsem nikdy ani trochu nezapochyboval že jsem tenkrát zvolil právě DéeRku. Výkon, hmotnost a lehkost ovládání v terénu a na rozbitých okrskových silničkách je prostě jedinečná a naprosto dostačující.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem co mají rádi polní cesty, krásný rozhled po krajině, dále těm co se nechtějí pařit v kožených hadrech a dobrovolně darovat svoje orgány ! Myslím si, že co se týče těchto vybraných jedinců kteří často riskují, se situace na našich silnicích trochu zvrhla...

Doplňky na motorce - Spíš jsem sundal všechny zbytečnosti než bych něco dopřidělával. Všechny věci stále skladuju včetně origo světla a masky. Tak že by se dalo kdykoli uvést DéeRko do původního stavu. Maska acerbis Elba 2 prostě vypadá jako by tam patřila !!!

Zažili jsme toho spolu hodně, pohodový svezení jsem ji vždy vracel údržbou a pravidelnou výměnou oleje. Žiju v kraji, kde nic jinýho než lehký bezporuchový endurko neposlouží tak jako právě tato kategorie vzduchem chlazených moto do které také patří XR-ka 400 kterou jsem také nějaký ten rok doma měl. Tu jsem pořídil o dva roky později s tím že DR prodám. Stále jsem to odkládal a měl možnost obě motorky porovnávat...XR byla také skvělá v těžším terénu i v mnohém lepší ale nakonec zvítězila DR a její spolehlivé startování za studena i za tepla a kultivovanější chod agregátu. A tak XR šla k bráchovi a DR zůstala dodnes. Ale nic není ideální a mě také potkala jedna závažnější závada na převodovce. Při jedné z mnoha vyjížděk
(asi 3 roky zpět) při řazení z 3 na 4 něco luplo a dál nešlo řadit. Motor musel ven a půlilo se. Nechal jsem to odborníkům kteří zjistili že se jedná o blíže nespecifikovanou blbůstku která se prostě uvolnila a bylo velké štěstí že se nedostala mezi zuby koleček - to by pak byl velkej průser. Vše se vyřešilo, zkontroloval se i vršek, nakoupilo se těsnění a motor šel zpět. Všichni kdo se toho účastnili se shodli, že takových DéeRek v takovém stavu už moc nejezdí a to mi vlilo novou krev do žil a já si opět začal více vážit toho co mám a konstatoval, že už vlastně ani po jiný motorce netoužím

Wenca24
Wenca24 napsal 20.04.17 v 15:14

Je to jako s babama...někomu stačí jedna na celej život a někdo musí pořád měnit a špekulovat

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 17.04.17 v 16:41 10b.

krasna

martin935
martin935 napsal 15.04.17 v 21:02 10b.

Barney
Barney napsal 15.04.17 v 19:36 10b.

Paráda! Je vidět že je to opravdu srdcovka...

TF88
TF88 napsal 14.04.17 v 15:08 10b.