Triumph Speed Triple (2011)

Vlastník Frankie
Vloženo 12.4.2017
Aktualizováno 9.7.2019

Vloženo: 03.08.2017, Uskutečněno: 05.07.2017, Zhlédnuto: 10x

Jak začít ? Bylo to super. Moc jsem si to užil. ALE.
Po roce jsme opět absolvovali několikadenní "závodní penzion tour" To znamená od rána do večera jen jezdit, jezdit a zase jezdit. Takže v 10 ráno vyjet a v 8 večer se totálně zničení vrátit. A pak samozřejmě pizza, pivíčko, debaty do půlnoci a pak se ráno nechce vstávat. Nechápu jak jsme to dřív dávali třeba na 10 dní a ještě pod stan, to znamená každé ráno vše zabalit a naložit a večer po (někdy i dlouhém) hledání místa na spaní opět vše rozbalit a stavět stany. Zatímco teď jsme jeli jen na 5 dní a ještě do penzionu. Asi stárneme...anebo že by ta pivíčka ?

No ale teď k motorce. Týden před odjezdem jsem měl veliké dilema zda přezouvat zadní gumu nebo ne. Ještě tam trochu vzorku bylo a teoreticky by měla předpokládaných cca 2000km dát. Nakonec mě sám servisák přemluvil ať to udělám, přesto že měl sám práce až nad hlavu. A tak jsem vyrážel na fungl nových Bridgestone S21. Jaké jsou ? fantastické. Kupodivu ta guma ani moc neubývá a drží jak přibitá. Na suchu bez kompromisu a na vodě se zdálo, že celkem taky. Je vtipné pozorovat jak je zadní guma třísměsová a po jízdě jsou ty tři proužky krásně vidět. Každý trochu jiný odstín a jinou hrubost. Ještě si počkám na výdrž, ale zatím to vypadá, že u nich asi zůstanu.

Další věci ? Sedačka. Není problém dát 500km denně, to je super. Sice na člověka fouká, ale to už tak nějak k naháči patří. Spotřeba. Nikdy jsem to moc na motorce neřešil, ale aby litrový objem žral při přesunech 5,2l, při hodně svižném svezení v zatáčkách 5,5l a při zpátečním přesunu po dálnici rychlostí 100-130km/h z Mnichova do Tachova jen 4,3l, tak to už je mazec. To jsem opravdu nečekal. Konečně se na mě přestal vytahovat kámoš s BMW F800GS, kdy ta jeho uprděná ošklivka žere skoro stejně jako Speed s výkonem cca o 50k vyšším.

Co ještě ? Ovladatelnost je suprová, ale přece jen proti ostatním s šestistovkama se člověk už trochu při tom přehazování ze zatáčky do zatáčky nadře. Brzdy jsou bez debat a motor má síly dostatek, pokud se tedy drží trochu v otáčkách.

A proč že je na začátku to ALE ? Tímto se trochu oklikou dostáváme k podvozku. Pokud je silnice hladká, nemá to chybu. Dobře se ovládá, zvládá brždění na poslední chvíli i pěkně drží stopu. Gumy se dají dostat až na kraj a dokonce jsem si odřel v zatáčce výfuk Jakmile ale přijdou nějaké nerovnosti, motorka drncá a sprostě mě kope do zad. Naučil už jsem na hrbech nadlehčovat a jít trochu do stupaček, ale je to nepohodlné a nepříjemné. Kromě toho ne každou díru předem vychytám a to jsou pak rány. Po dovolené padlo rozhodnutí prodat. Teď s odstupem času se zatím prodej odkládá na neurčito, na krátké vyjížďky je mašina super, ale určitě se tím budu dále zabývat. Jak už jsem psal dříve, nějaké ladění zde probíhalo, ať už mnou anebo odborníky, ale bez výsledku. Buď se to houpe méně nebo více, ale poskakuje to pořád stejně. Docela mě to štve, protože jsem asi konečně našel něco, co by snad mohlo nahradit Raptora. No uvidíme časem...

• Yamaha tour

Protože pořád nevím co bych a láká mě zkusit co nejvíce motorek abych věděl co si třeba časem pořídím, navštívil jsem kromě Ducati další předváděcí akci, tentokráte firmy Yamaha, zaměřenou převážně na modely MT. Akce j

Vloženo: 15.05.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Ducati tour 2018

Tak jsem se zase po dlouhé době dostal na předváděcí akci, konkrétně na Ducati tour do Milína. Předváděcí akce této značky (dříve Ducati den v Mostě) navštěvuji nepravidelně již od roku 2004, kdy Monster S4R deklasoval t

Vloženo: 28.04.2018
    Uskutečněno: 28.04.2018
  • nové pneu

Došlo na výměnu sjetých pneu za nové a tím i k rekapitulaci, jak se ty staré chovaly a jak vydržely. Jedním slovem paráda. Vzadu třísměsové, vpředu dvousměsové Bridgestone S21 mohu jen a jen doporučit. Nejen že až do kon

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.05.2018