Kawasaki KLE 500 (1991)

Vlastník telepat
Vloženo 11.4.2017
Aktualizováno 11.4.2017

Neuvěřitelné co všechno pobere.

Aprilia Pegaso 650: Nenašel jsem nikoho nezávislého kdo by mi doporučil z důvodu motoru.....
Suzuki DR 650: Jednoválec, za stejnou cenu horší motorka.
Honda NX 650 Dominator: Jednoválec, za stejnou cenu mnohem horší motorka.
Yamaha XTZ 660 Tenere: s požadavkem najetých kilometrů a stavu mimo cenovou relaci.

První dojmy - Neuvěřitelně pobere všechny nerovnosti českých silnic. Motor má dostatečný výkon na tak starou motorku s 29KW. Ovladatelnost slušná. Krátké rychlosti, ale nevadí dá se jezdit jen 5 a 6.

Kupoval jsem dovoz z Rakouska.
- 29KW stažená z 37KW
- 499ccm
- 21 000Km
- 1991 r.v.
- Cena 37 000,- (+přihlášení cca 2 000)

- velká kola, super na české silnice a polní cesty.
- Nechal jsem si dělat nové sedlo, originální pro dva není. (Pro jednoho nebyl problém)

Je stažená na 29KW, zatím nemám potřebu nechat otevřít na plných 37KW. Na motorce mám najeto zatím málo, ale jízda je pohodlná. Mám 190cm a na motorce se nijak nemačkám. Podvozek je měkčí což se projeví při jízdě ve dvou s naloženými kufry.
Motor by měl být snad nesmrtelný, je to starší stroj. Kupoval jsem s najetými 20 000KM.
Není problém sehnat náhradní díly, za dobré peníze.
Polní cesty zvládá v pohodě. Silnice taky, v terénu jsem s ní nebyl a asi ani nebudu.
Jak se na ní cestuje vám zatím neřeknu, ale na konci léta se chystáme na cestu do Černé hory tak pak budu chytřejší.

scorpius1111
scorpius1111 napsal 12.04.17 v 13:22 10b.

Co mas proti motorom z Pegasa?
Vybral si dobre!

Milan1963
Milan1963 napsal 12.04.17 v 12:28

telepat
telepat napsal 11.04.17 v 19:15

Děkuji jsem zvědavej na delší cesty ve dvou... Jinak zatím jsem s ní na 100% spokojenej

Simitom
Simitom napsal 11.04.17 v 18:50 10b.

Super volba. Rozhodoval jsme se takřka ze stejných motorek a ze stejných důvodů jsem vybral KLE. Jezdím s ní hodně terén (rozumněj ne motokross) a věř že ani tam se neztratí. A jízdní komfort proti jednoválci je o dost lepší. Přeju hodně spokojených kilometrů.