Moto Guzzi Breva 750 (2004)

Vlastník Hedwik
Vloženo 10.4.2017
Aktualizováno 15.4.2017

Když jsem se před rokem začal zajímat čím bych mohl nahradit dosavadní Jawičku 350/639 nakoukl jsem do odkazu Moto Guzzi...a toto rozhodnutí se mi stalo osudným :) Láska na první pohled.

Honda CBF 600N: Z recenzí vyšla lépe MG, v neposlední řadě rozhodlo osobní setkání a kultovní zvuk motoru.

První dojmy - Velice pozitivní. Pročetl jsem mnoho recenzí, shlédl mnoho videí, když došlo na první rande měl jsem pocit, že už ji vlastně znám...nemýlil jsem se.

Motorku bych doporučil pro - Pro individualisty, který krom potěšení z jízdy hledají v motorce i umělecké dílo.

Doplňky na motorce - Originál plexi a boční cestovní kufry, hlavní stojan, centrální kufr.

Moto Guzzi vždy pro mě byla značka, kterou jsem díky vyšším cenám ihned zavrhoval, když jsem si začal vybírat potenciálního nástupce po moji Jawičce. Myšlenka z počátku byla taková, že bych si Jawu nechal a k ní pořídil něco trochu tradičnějšího a tuctovějšího, tedy obligátního japonce. Inzerát stíhal inzerát, ale pořád to nebylo ono. Až jsem jednoho dne otevřel inzeráty s MG a bylo jasné, že jsem správně a to díky Brevě 750, která mi ihned padla do oka a začalo roční dilema jak si k Brevě najít cestu.

Načítal jsem si všelijaké recenze, sledoval videa, kde Brevu testovali, ale bohužel pořád chyběla osobní zkušenost. Bylo by mi řečeno, že pokud si MG Brevu 750 nekoupím budu stejně pořád po ní pokoukávat a stejně u ní na konec skončím i když třeba o něco později. A přesně tohle byla ta věta, která vše ve mě zlomila. Jawička se odstěhovala do Rakovníka a já se jel s podívat ještě na "mokrý" inzerát na príma Brevu do Písku.

Co bylo pro mě osudové? Byl to její charakteristický zvuk, na ten jsem čekal a i když jsem na motorce ještě neseděl, tak po jejím nastartováním bylo jasné, že si budeme rozumět a že všechny ty recenze nelhali. Veškerý tento pocit byl umocněn prvním svezením, které bylo sice seznamovací, ale já si přišel, že MG vlastním už dlouho a že to není pro mě nic nového. Vše bylo intuitivní a přesně tam, kde jsem ovladače očekával.

Zatím se s Brevou seznamuji, ale po pár desítkách kilometrů si čím dál více rozumíme a baví mě. Motorka je skvěle ovladatelná, stabilní, velice pohodlná a nezáludná. Není to tuctovka a patřit do takové to rodiny je pro mě čest. Máme před sebou první sezónu, tak doufám, že seznamování proběhne na výbornou :)

Pavlik1200
Pavlik1200 napsal 17.07.18 v 17:36 10b.

Už před pěti lety jsem motorku prodal,ale jsem čím dál víc přesvědčený,že si nějakou zase pořídím.MG je můj tip a Breva 750 je moc hezká.Napiš jestli je i po cca dvou sezonách pořád tak skvělá.Jak je náročná na údržbu atd.

Metrkrychlovy
Metrkrychlovy napsal 11.05.17 v 11:04 10b.

Hedwik
Hedwik napsal 01.05.17 v 21:15

Ano, jsem chycen a nestydím se za to :)

Tom-K
Tom-K napsal 27.04.17 v 09:39 10b.

Jsi chycen. Ať ti slouží, krasavice kozatá.

dynex
dynex napsal 27.04.17 v 08:12 10b.

super motorka, taky jsem uvažoval o MG, gratuluji!