renocar_unor

Ducati 749 S (2005)

Vlastník methaw
Vloženo 10.4.2017
Aktualizováno 8.1.2021

Motorka upravená na závody třídy Naked, nyní slouží především jako prezentace mojí práce a servisu.

První dojmy - Zakoupená jako lehce lehnutá na levý bok, kapoty byly opraveny a nalakovány, aby pak následně mohly být zas sundány a motorka byla upravena na rovná řídítka a další :)

Jak jsem psal výše, motorka bude použita především jako Promo-Bike, který by měl upoutat pozornost na mou práci, což bych řekl, především díky předku, že splňuje. To, jestli je to hezký nebo šílený už posoudí každý podle svého gusta ;). Budem se prezentovat jak na agenturních závodech, tak na srazech či moto-festivalech. Nejaktuálnější info o dění kolem mé garáže můžeš sledovat na FB: Motodílna Michajlec
nebo na webovkách MotodílnaMichajlec.cz

Zde pár fotek z přestavby a nakonec i něco ze závodů minulé sezony, kde jsem se povětšinou umístil na bedně.

Originální brýle se na držáky na rovná řídítka použít nedají, tak bylo potřeba rozvrhnout vše tak, aby se mohly vyrobit brýle nové.

Nově vyfrézované brýle na CNC centru z vysokopevnostního duralu

Pro kratší laminátovou posdedlovku bylo třeba vyrobit nový podsedlový rám...

...a zkrátit koncovky výfuku

Dále bylo nutné udělat hafo dalších úprav, především ovládacích prvků, chlazení, větrného štítku a světel, aby to bylo provozuschopné, ale to už tak zajímavé není.
V takovéhle nedokončené podobě jsem absolvoval celou loňskou sezonu a to především pro to, že se mašina po 2. závodě zadřela a to mi sebralo dost času. Takže následovalo sundání motoru, renovace kliky a ložisek a veškerý další servis, aby byl motor do budoucna spolehlivý:

No a pak už se závodilo jedna báseň :)

Na sezonu 2017 jsem se rozhodl pustit se do motorek naplno, dát výpověď z aktuálního zaměstnání a založit si živnost. A tak se i stalo. Na pozadí následujících fotek už je vidět značný posun v renovaci prostor.
Nějakou dobu jsem na Ducárnu nešáhnul, protože mě čekal zástup motorek od mých známostí, které potřebovaly servis či nějaké úpravy. Naštěstí jsem si čas našel a dodělal lakování.

... a zakryl baterku deskou, jak jinak než z karbonu

Výsledek jsem vzal i se svým grafikem na letiště v Hoškovicích a šli jsme fotit, aby byl základ pro webovky a sociální sítě. Byl s námi ještě jeden závodník otestovat Daytonu, kterou jsem mu postavil - tu můžeš vidět tady... .

kdo se myší doroloval až sem, tak připomínám odkaz na facebooku: Motodílna Michajlec
a webovky MotodílnaMichajlec.cz
a komu by se snad líbila ta fajnová bunda, co mám na sobě, tak vězte, že ji mám odsud - shop a prodejna, kde vás za parádní peníze kompletně oblečou
díky za shlédnutí a ať vám to drandí ;)

edit: Květen 2017
Poslední úpravy před závodama - gumy, převody, rychloplyn PP Tuning (konečně bude plnej bez přehmatávání) a rychlořazení Ducati Performance

edit: po závodech v Brně 18.5.
- pád hned v první kvaldě a mimo jiné hnutej kotouč, takže konečná :/ - hold zima byla dlouhá

- maká se na opravách

edit: 4.7.
zpátky v Brně, tentokrát bez pádu: 1. místo v kategorii Naked do 750ccm, celkově pátý s best časem 2.22,1

A tohle je konečná...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 12.06.17 v 08:59 10b.

BobRF
BobRF napsal 17.04.17 v 20:18 10b.

Pěkná práce vypadá hodně dobře.

danny3716
danny3716 napsal 17.04.17 v 16:06 10b.

ÚÚÚÚžasnýýýýý !!!

chooki
chooki napsal 17.04.17 v 11:44

pecka :)

Podas
Podas napsal 17.04.17 v 09:04 10b.

MASAKR