Kawasaki KZ 750 E (1980)

Vlastník zula12
Vloženo 5.4.2017
Aktualizováno 8.10.2023

Chcel som si zaobstarať aj nejaký pekný štvorválec, ktorému by som sa povenoval vo voľnom čase, tak to je on.

První dojmy - Skúšobná jazda sa zatiaľ nekonala, kedže motorka bola nefunkčná a nepojazdná.

... za tu cenu, som nemohol odolať :D :D , hoci je moto nefunkčná a nepojazdná,
...škoda že moto nieje celkom v povodnom stave, ale nevadí, bude z nej isto niečo na prerábku.
Nejaké tie diley na moto chýbaju, ale základnu vec, ktorú som chcel urobiť, bolo naštartovať motor a vypočuť si zvuk toho štvorválca...
...takže som hneď do moto vložil baterku a zistil, že okrem trúby, ukazovateľa tlaku oleja a neutrálu, nič iné nefunguje, tak začalo veľké pátranie po chybe v elektroinštalácii, pekne, farebne som si vytlačil schému zapojenia a začal som hľadať, popri tom som vyčistil každý jeden zoxidovaný kontakt, veľa káblov bolo odpojených, kedže na moto chýbaju aj smerovky(asi ich chcel niekto vymeniť, len to už nedokončil)
...keď to bolo hotové chvíľu motorka fungovala, no na další pokus zase nie, nakoniec po hodinovom trápení som našiel jeden nezapojený káblik, ktorý bol všetkému na vine.
...potom už začala bežná kontrola pred štartom, vyčistil som karburátory, nádrž, skontroloval sviečky, kompresiu všetkých valcov, zapaľovanie...atď...
...nalial som trochu benzínu a dúfal, že motorka naskočí, trošku jej tom trvalo ale nakoniec naskočila a motor si pradie bez problémov, nevydáva ani žiadne čudné zvuky, takže som spokojný.
Už sa neviem dočkat prvej skúšobnej jazdy, ale ešte si budem musieť počkat, lebo na moto chýba další podstatný diel bez ktorého sa bohužial jazdiť nedá.
Sú to napinaky reťaze, už som ich aj objednal, tak zatiaľ čakám.

12/2017
...tak napinaky reťaze o niekoľko dní dorazili, hneď sa namontovali a mohla sa konečne konať skúšobná jazda. Jazda prebehla bez problémov, všetko fungovalo ako malo, aj keď na tachometri motorky, stav kilometrov ukazuje aktuálne 70000 míľ, čo je okolo 112000 km, zdalo sa že je motorka v poriadku... ale druhý deň, keď som prišiel k motorke, bola pod ňou poriadna mastná mláka oleja, všimol som si, že to kvapká z ľavého výfuku, prvé čo ma napadlo... že to budú nejaké staré usadeniny vo výfuku, že sa to zahriatím po tých rokoch uvoľnilo a vytieklo z výfuku, ale bol to omyl, vyčistil som výfuk a po každej jazde sa to opakovalo a tieklo to čoraz viac.
Začal som pochybovať o stave motora, tak som si povedal, že prvá práca na motorke bude určite oprava motora, po odmontovaní výfukových zvodov som sa pozrel cez otvory do motora a bolo pekne vidieť, že obidve ľavé otvory sú úplne mastné od oleja, takže buď netesnia výfukové ventily, alebo sú opotrebované piestne krúžky, hneď som na ebyai začal hľadať sadu piestnych krúžkov, (aj keby neboli opotrebované, vymenil by som ich)myslel som, že ich nenájdem, ale nebol to vôbec problém, klikol som si na posledné objednávky z Japonska, ktoré som robil pre Yamahu XS400, tiež sadu piestnych krúžkov, sadu tesnení motora, opravnú sadu karburátorov atď... S týmto predajcom som veľmi spokojný, lebo má vždy to čo potrebujem a ešte k tomu, aj za prijateľnejšie ceny.
Našli sa aj piestne krúžky, ktoré som chcel, ale ešte dlho som váhal, či mám urobiť objednávku, alebo nie. Príčinou váhania bolo to, že som motor zatiaľ nechcel rozobrať a zmerať to a ani som nevedel, či motor už neprešiel nejakou vačšou generálkou a nebol náhodou urobený výbrus valcov.
Predajca, od ktorého som kúpil motorku, mi nevedel o tom nič povedať, lebo na motorke nikdy nejazdil a kúpil ju v takom stave v akom mi ju aj predal.
Tak som sa lepšie poobzeral po motore a hľadal nejaké náznaky toho, či nebol motor už niekedy rozobraý, bolo jasné vidieť, že veko hlavy bolo stokrát preťesnované rôznymi tesniacimi tmelmi, ale na valcoch nebolo vidieť žiadne náznaky rozoberania. Tak som si povedal že to risknem a objednám tie krúžky v základnom rozmere 66 mm. Keď som motor rozobral, hneď som zmeral vnútorný priemer valcov a vyskúšal krúžky, sedia perfektne,...mal som štastie :D :D
Čo sa týka stavu motorky, vačšina ľudí povie, že vyzerá dobre, že je v dobrom stave, ale ja to tak nevidím.
Bývalí majiteľ, ktorý na motorke jazdil, podľa mojich odhadov, motorku asi aj servisoval sám doma a zručnosť mu asi chýbala. Toľko utrhnutých skrutiek a strhaných závitov som v živote ešte asi nevidel a tesniaci tmel, bol určite jeho najlepší kamarát :D :D
Je vidno, že sa aj niečo pokúšal opraviť, ale narobil ešte viac škody. Už pri pohľade na veko hlavy sa mi nezdali trčiace skrutky s podložkami a maticami a to nechcite vedieť, ako vyriešil utrhnuté skrutky na kryte zapaľovania, navŕtané diery do krytu, diery do bloku motora, ohnuté skrutky do L a tak to bolo utiahnuté, no proste katastrofa. Snaha bola asi aj odvŕtať utrhnuté skrutky, ale rozvŕtal to tak, že sa to bude musieť vyvariť a nanovo narezať závit, veľká škoda, že som z toho neurobil ani jednu fotku. Pri rozoberaní motora ma čakali ďalšie prekvapenia, ďalšie strhané závity, saciu vačku držalo na mieste asi len polovica skrutiek, zvyšné boli úplne uvoľnené, už pri pohľade zvonku na motore sa mi na ľavej strane nezdal jeden výstupok,ktorý mal nepravidelný tvar, (predpokladal som, že výstupok závitu držiaka vačky) tak to aj bolo, po odmontovaní vačiek som si všimol, že ten závit je opravený závitovou vložkou, už som vedel o čo sa jedná, bolo to jasné, pri oprave závitu, sa mu asi šmykla trochu ruka a prevŕtal to napriek a zalepil to tekutým kovom, tak to aj presne bolo, keď som pomaly poobíjal stvrdnutý tekutý kov, vykukla na mňa ďalšia diera. Už by aj stačilo :D :D ešte sú strhané závity na napináku reťaze a utrhnuté skrutky na kryte reťazového kolečka, dúfam, že to bude už všetko.
Čo sa týka laku, o tom je zbytočne rozprávať, motorka bola pôvodne v červenej farbe a bývalí majiteľ lakovanie vyriešil po svojom, najjednoduchšie ako to mohol urobiť. Neobťažoval sa ani len odmontovať nádrž, ani bočné kryty vzduchového filtra, jediné čo dal dole z motorky bolo asi čalúnenie sedadla, striekol to čiernou matnou farbou a potom jemne poprášil aj striebrenkou, celá motorka je poprášená striebrenkou niekde viac, niekde menej, niekde vôbec.Toľko k laku.
Takže, teraz sa chystám dať dokopy motor, vymeniť piestne krúžky, všetky tesnenia a guferá, zabrúsiť sedlá ventilov, opraviť všetky závity, vyvariť všetky diery na bloku a nakoniec motor očistiť, odmasniť, trochu prebrúsiť a nanovo prelakovať na čierno.
Nateraz to bude všetko, motorku neplánujem prerobiť najako rýchlo, má to čas, hoci to bude trvať 1,2,3 roky, vôbec sa s tým nebudem ponáhľať...

12/2019
...kedže minulý rok ,sme chceli zvačšit a prestavať dielničku, aby sa nám tie motorky pomestili, práce sa na motorke zastavili. Ako som písal naposledy, prioritou bolo najprv opraviť motor, takže prvá na rade bola hlava, po rozobratí hlavy sa zistilo, že sa musia zafrézovať všetky sedlá ventilov a tiež zabrúsiť všetky ventily, po zabrúsení ventilov nastal další problém, ventily po brúsení boli také tenké, že už neboli použitelné, takže sa museli objednať nové, vymenily sa ventily, guferá, opravili sa všetky strhané závity, opravil sa aj jeden sviečkový závit, vyvarila sa diera, zrovnala sa hlava a urobila sa tlaková skúška. Hlava bola kompletne skontrolovaná a všetko čo sa nutne muselo vymeniť, sa vymenilo.
Dalšie pršli na radu, valce, piesty, krúžky. Valce sa nechali tak isto skontrolovať, premeral sa každý jeden, či nieje potrebný výbrus, všetky boli ešte v tolerancii a nevykazovali nejaké veľké opotrebenie, takže sa výbrus zatiaľ nerobil. Ďalej sa opravili, tak isto strhané závity na napináku reťaze a tiež sa zrovnala plocha valcov, na ktorú dosadá hlava. Všetky piesty sa tiež pomerali a vymenili sa piestne krúžky.
Na rad prišla prevodovková skriňa, už pri vypúštaní starého oleja som si všimol, že je v ňom poriadny bordel, po odmontovaní olejovej vane sa to potvrdilo, boli tam nejaké usadeniny neviem čoho všetkého, ale hlavne silikonový tmel roznych farieb, čieny, šedý, červený, najprv som sa zľakol, že to budú nejaké kovové, alebo hliníkove piliny, ale naštastie to všetko bol tmel zo starým olejom. Ten bordel bol po celej prevodovkovej skrini, takže som ju musel kompletne rozobrať a všetko poriadne vyčistiť, už keď to bolo rozobraté, aj keď som to neplánoval, všetko sa prekontrolovalo, vyčistilo a vymenili sa všetky guferá a samozrejme aj tesnenia. Už keď som to mal na kusy, vyvarlili sa všetky diery na pravej strane zapaľovania, aj na jeho kryte a narezali sa nanovo obidve závity,, aby sa dal konečne, kryt normálne namontovať, ako to má byť. Ešte sa musela vymeniť, jedna vodiaca lišta rozvodovej reťaze, lebo bola dosť zodratá.
Takže som motor kompletne poskladal a vložil naspať do rámu, je pripravený , akurát ho bude treba ešte nanovo nalakovať, ale to má zatiaľ čas.
Mezitým, aj počas prerábky dielničky sa objednávali nové diely, ako napríklad nove riadidlá clip on na prednú vidlicu, predné a zadné svetlo, budik s kontrolkami, nové prepínače na riadidlá, gripy, páčky, stupačky, zrkadlá do riadítok atď...vačšina dielov už je doma, niečo postupne prichádza. Dalším krokom bude asi zapojenie všetkej elektriky v prednej časti motorky, to je, zapojenie svetla, kontroliek budíka a nových mini prepínačov , ktoré budú kombináciou klasických vypínačov on off a push prepínačov. Potom príde na rad zadná časť, upravenie koncovej časti rámu a zabudovanie zadného mini led brzdového svetla, ale aj stredná časť rámu, ktorá má tvar, ktorý sa mi vobec nepáči, takže to chcem vyrezať a urobiť to rovnejšie, určite to nechcem nechať v originále a tvarovať sedadlo podľa toho. Už keď bude upravená stredná časť rámu, dalším krokom bude určite skrytie všetkej elektriky pod sedadlo, ďalej už nepokračujem, lebo, ešte neviem, čo všetko sa bude upravovať, ale myslím. že toho ešte bude dosť.

2/2020
...bohužiaľ, sa práce na motorke, na chvíľu musia zastaviť. Keďže, som utrpel ťažkú zlomeninu nohy, nebudem schopný niečo robiť, asi tak 3 mesiace. Do úrazu som stihol upraviť strednú časť rámu pod sedlom, vyrobiť si oblúk na ukončenie rámu s vytvorenou drážkou na zadné svetlo, objednať si malú líthiovú batériu Ultrabatt LiFePO4 a premyslieť si, ako bude usporiadaná elektrika pod sedlom. Všetká elektrika sa zmesí pekne pod sedlo aj s batériou, chcem, aby motorka vyzerala pekne čisto, bez bočných krytov vzduchových filtrov, proste orezať všetko, čo tam nieje potrebné a odľahčiť motoku čo najviac, aj keď, to nieje mojou prioritou. Finálny výsledok, musí byť taký, že keď sa pozriem na motorku z boku, budem vidieť len základné časti motorky, kolesá, rám, sedlo, nádrž, motor, výfuk, moja predstava je, že to musí vyzerať pekne čisto a jednoducho.

10/2020
...tak začiatkom leta, som už bol, ako tak schopný niečo robiť, tak som sa do toho pustil. Zapojil a prerobil som kompletne celú elektroinštaláciu, všetko sa premiestnilo kde som chcel, spínacia skrinka sa presunula na pravú stranu pod nádrž, kúpil sa aj nový regulátor napätia a namontoval sa na miesto, kde pôvodne bol klaksón, aby bol dostatočne chladený. Pozapájal som všetky vypínače, svetlá ,smerovky a usporiadal všetko ostatné, vrátane batérie pod sedlo, aby sa to dalo všetko ľahko opraviť v prípade nejakej poruchy a aby k tomu bol jednoduchý prístup. S tým súviselo aj vymyslieť, ako sa bude montovať sedlo k rámu, nakoniec som kúpil zámok na sedlo z nejakej novej motorky, ktoré funguje cez lanko, kúpil som len mechanizmus z lankom bez zámku na kľúč, lebo zámok by sa tam nezmestil, takže som v železiarstve kúpil malý schránkový zámok a trošku ho upravil, aby bolo možné nainštalovať lanko, takže teraz je možné, celé sedlo jednoducho odmontovať a nie je potrebné niečo skrutkovať. Vyrobil som komplet sedlo z plechu, nalepil penu a vytvaroval ju. Medzitým sa naskytla možnosť kúpiť, za perfektnú cenu nový výfuk VANCE&HINES 4 do jedného tlmiča, tak som chvíľku váhal, ale nakoniec som ho kúpil. K tomuto výfuku sa odporúča kúpiť aj Dynojet kit, aby to trošku zvýšilo aj výkon, ja to nebudem kupovať, je to dosť drahé a motorka má dostatočný výkon. Je jasné, že aj, kvôli otvoreným filtrom sa to bude musieť poladiť, takže som nakúpil pár veľkostí hlavných a primárnych trysiek. Namontoval som výfuk, konečne, asi po štyroch mesiacoch dorazili aj nové cievky, tak sa vymenili, dali sa nové káble a fajky, namontoval som na predné brzdy aj nové brzdové hadice, aby som mohol motorku konečne vyskúšať pri jazde. Takže som mohol konečne naštartovať, ale to sa nakoniec nekonalo, keďže nová líthiová batéria to nejako nezvládla. Pretočila štartérom pár krát a vybila sa, tak som ju cez noc zapojil na nabíjačku. Ráno som zistil, že nabíjačka hlási, že je batéria poškodená, tak som hneď volal do eshopu, kde som ju kúpil, že ju chcem reklamovať, nebol to problém, poslal som ju a hneď mi odpovedali, že sa to pošle výrobcovi a ten určí, do 30tich dní, či sa to bude dať reklamovať alebo nie, asi po týždni prišla nová batéria, s tým, že výrobca uvádza, že 2% zo 100 batérii je vadných, takže som mal asi šťastie :D
Nová batéria funguje, bez problémov, motorka hneď naštartovala a mohol som ju konečne prevetrať. Pri jazde sa objavil ďalší problém, ktorý treba vyriešiť, motorka bežala len na 3 valce, z toho štvrtého sa valil benzín rovno do výfuku. Takže som hneď vybral karburátory a vyčistil som ich, skontroloval hladinu v plávakových komorách a doladil to, prekontrolovali sa aj sviečky a zapaľovanie. Pri čistení som zistil na karburátore, ktorý zaplavoval valec, že má deravú membránu na dvoch miestach, lepiť som to nechcel, tak som začal hľadať na googli, či sa to niekde vôbec dá zohnať. V USA som našiel tie membrány, ale cena poštovného, bola vyššia ako 4 membrány, nakoniec som natrafil na Anglickú stránku, ktorá ponúka membrány na veľmi veľa motoriek, tak som jednu objednal, montáž je jednoduchá, nie je k tomu potrebné žiadne špeciálne náradie, ani žiadne lepidlo, výmena trvá asi 5 minút. Všetko sa zmontovalo naspäť a je to pripravené na skúšku, ale keďže som absolvoval ďalšiu operáciu nohy, skúška sa zatiaľ nekonala.
Ďalšie práce budú pokračovať, až keď budem schopný zase chodiť. Už toho nie je veľa čo bude treba dokončiť. Ostáva vyrobiť z laminátu blatníky a zadnú časť sedla, ktoré sa bude dať jednoducho odobrať v prípade druhého jazdca, vyrobiť nejaké úchyty blatníkov, držiaky zadných stupačiek, držiak ŠPZ a očalúniť sedlo. Nakoniec ešte, vymyslieť akej farby motorka bude.

4/2021
Zachvíľu tu máme leto a vyzerá to tak, že sa motorka stihne aj dokončiť, no uvidíme...
Za čas, od zimy som všetko stihol dokončiť, aby sa mohla motorka konečne rozobrať, nejaké malé zmeny pribudli, ako plne elektronický budík od Daytony, predné led svetlo a spatné zrkadlá do riaditok. Celá motorka sa rozobrala, rám a všetky jeho časti, brzdy, predná vidlica sa opieskovali a napráškovali čiernou leskolu farbou, menšie diely, ako skrutky motora, osy kolies... sa poslali na pozinkovanie a kryt štartéra, viečko nádrže a pár skrutiek, ktoré som nezohnal nerezové, sa poslali na chrómovanie. Rám a diely z práškovania sú hotové, diely z chrómovania a zinkovania čakám, keďže dodací termín chrómovania je až 3 mesiace. Kým dorazia diely z chrómovania, pripravujem motor na nový lak, začal som ho pomaly pieskovať, ale zistil som, že to je kopa práce, opieskovať poriadne všetky tie záhyby, rebrá...atď. Už keď som sa do toho pustil, tak to aj dokončím, veľa mi už nechýba, už sa pomaly teším na lakovanie. Ďalší diel, ktorý čoskoro očakávam je sedlo, odniesol som ho očalúniť kožou, tak som zvedavý, ako to dopadne, dúfam, že to bude podľa mojich predstáv.
Všetko, čo som mohol zmontovať je pripravené, ako sú brzdy, predná vidlica, obuté nové pneu, nahodené nové ložiská, nahodené ložiská krku prednej vidlice...ďalej sa neviem pohnúť, bez dielov zo zinkovania, takže dokončím motor a budem, zatiaľ čakať.

5/2021
...konečne dorazili diely z chrómovania a zinkovania, tak som sa hneď do toho pustil. Medzitým som nalakoval motor, preleštil všetky, nové, nerezové skrutky a niektoré hliníkové kryty, skontroloval ešte raz vôľu ventilov, pomenil ešte niektoré guferá a objednal som nejaké drobné originálné diely, ktoré zatiaľ ani nebudem potrebovať, ale keď dorazia, vymením ich. Všetky diely mám nachystané a pripravené, už to len treba všetko poskladať, pár vecí, ktoré nie sú hotové, sú, sedlo, ale do konca mája, by malo byť a ďalšie časti, ako sú nádrž, blatníky a zadok sedla z laminátu, treba ešte nalakovať, ale to sa urobí všetko naraz, ako posledné, keďže musím vyrobiť ešte raz, zadok sedla z laminátu, lebo sa sedlo ešte trošku upravovalo.

6/2021
...tak, máme tu koniec júna a skoro všetko je hotové, už len doladiť pár detailov a bude to... Motorka je poskladaná, sedlo ušité, diely z laminátu vyrobené a všetko nalakované.

9/2021
Máme tu koniec sezóny a motorka je hotová, pripravená na prihlásenie, ale keďže ide zima, moto budem prihlasovať až niekedy v jari, teraz to už nebudem riešiť, ak by bolo ešte teplo, jazdiť mám na čom.
Keď sa motorka dokončila, stále mala problém s prvým valcom, ktorý pri nízkych otáčkach vynechával, všetko som veľakrát kontroloval a nikdy som žiadnu chybu nenašiel, tak som začal zháňať niekoho, kto sa fakt bude vyznať v týchto starých motorkách, pýtal som sa kamarátov a vždy dom dostal jedno meno, tak som volal či by sa na to vedel pozrieť, vysvetlil som môj problém a dostal som odpoveď, že keď môžem, nech motorku doveziem. Odviezol som ju a po asi dvoch dňoch mi volal, že na motorke žiadnu chybu nenašiel, že je všetko v poriadku, že či môžem prísť a pozrieme ešte na vôľu ventilov, tak som jeden deň došiel a pustili sme sa do toho. Zobral som zo sebou aj manuál, aby si pozrel aké majú byť vôle ventilov, hneď keď si to pozrel, nezdalo sa mu to, aby pre sacie aj výfukové mala byť vôľa 0.08-0.18mm. Dali sme dole veko, premeral všetky vôle a zistilo sa, že všetky sú v tolerancii podľa manuálu. Ale!!! podľa jeho dlhoročných skúseností povedal, že už na viacerých motorkách dával oveľa väčšie vôle ventilov, ako boli predpísané v manuáli. Tak sme to urobili nakoniec tiež a motorka ožila, ľavý valec normálne začal bežať, doladila sa ešte zmes a boli sme motorku vyskúšať, bol to poriadny rozdiel, motorka fakt ožila a bežala výborne. Doma som ju ešte prebehol asi 13km aby som skontroval farbu sviečok, bude to treba ešte trošku doladiť, lebo aj pri vyšších otáčkach ako by ju trošku dusilo, trošku je to tam cítiť pri poriadnom pridaní plynu. Takže už má čaká len jemné doladenie zmesi alebo možno aj výmena trysiek o jednu veľkosť menšie, no uvidíme.

1/2022
Máme tu nový rok a začínam sa tešiť na novú sezónu, motorka prešla ešte nejakým ladením, ale stále to nebolo ono, nakoniec som objednal sadu DYNOJET kit pre karburátory, hlavne kvôli iným ihlám, ktoré sú v tejto sade a nedajú sa zohnať samostatne. Inštalácia je jednoduchá, stačí vymeniť ihly, hlavné trysky, zvačšiť priloženým vrtákom otvory v šupátkach a nastaviť skrutky zmesi na 3 a pol otáčky. Kvôli výfuku a samostatným športovým filtrom alebo otvorenému saniu (velocity stack) výrobca odporúča dynojet Stage 3, s ním by to mal pekne fungovať, ale, stihol som to ešte vyskúšať pri jazde a stále nie som spokojný, pri voľnobehu, nízkych, stredných až 3/4 otáčkach to je v poriadku, motorka ide pekne plynule, ale pri plne otvorenom plyne, začne váhať a nejakú dobu trvá, kým sa zase vráti výkon, takže, keďže od 3/4 až po plne otvorený plyn, má maximálny vplyv hlavná tryska, bude sa musieť zase vymeniť za menšiu, keďže sviečky, boli po jazde čierne, takže to stále vyzerá na bohatú zmes...

9/2022
...tak dlho sa neaktualizovalo, tak by sa už patrilo niečo napísať, ako sa pokračovalo s touto motorkou. Ladilo sa ešte dosť dlho, ale podarilo sa to, nejaké tie zmeny hlavných trisiek a nastavenia polohy ihly prebehli, teraz beží motor ako má, síce je potrebné vymeniť rozvodovú reťaz, ale to sa bude realizovať v zime. Po naladení nasledovalo konečne prihlásenie motorky, klasika, preklad nemeckého TP do slovenčiny, absolvovanie KO a STK, ktoré prebehli, na počudovanie hladko, bez problémov, následne, obvodný úrad dopravy, na typové schválenie, evidencia vozidiel, vyzdvihnutie TP a špz a nakoniec, administratívna STK. Podarilo sa to vybaviť do troch týždňov, bez akýchkoľvek komplikácií.
Zatiaľ najazdených niečo cez 1500km bez problémov, všetko zatiaľ funguje ako má, výkon motorky je slušný a nemám pocit, že ak presadnem z XJR1300vky na túto, že má oveľa menší výkon, jasné, že ja tam cítiť rozdiel, ale v jazde, jazda na tejto motorke je podstatne iná, ako na novej XJRke, Kawa je lahučká, ale zase viac ju treba presviedčať do zákrut, hlavne asi kvôli tomu veľkému prednému kolesu.
Spotreba sa zatiaľ pohybuje okolo 6l na 100, maximálnu rýchlosť som zatiaľ neskúšal, ani ju skúšať nebudem, pri ladení sa jazdilo aj okolo 170, ale neplánujem s touto motorkou jazdiť ako pretekár :D

8/2023
Nastal čas na nejaké ďalšie úpravy, keďže som pôvodne na začiatku rozmýšľal nad výmenou prednej vidlice za novú vidlicu USD, ale žiadnu som vtedy nezohnal za prijateľnú cenu, tak teraz nastal ten čas. Podarilo sa mi kúpiť vidlicu aj spolu s brzdami zo SUZUKI GSXR 750 vo veľmi zachovalom stave, za veľmi dobrú cenu, takže pomaličky môžem začať s úpravami. Bude to trošku komplikované, hlavne kvôli tomu, že chcem nechať v predu aj pôvodné koleso, aby som nemal problém s STK, a tu nastáva najväčší problém s kotúčmi, chcel som použiť tiež pôvodné kotúče, ale sú malé a posúvať brzdiče bližšie ku kotúču, vyrobením nejakých hliníkových podložiek nebude možné, lebo sú brzdiče širšie a už by sa nezmestili medzi koleso, ďalšia možnosť bola použiť kotúče zo Suzuki GSXR 750, je tam síce iné uchytenie, ale dala by sa vyrobiť podložka na ktorú by to sedelo, to som nakoniec tiež zrušil, lebo podložka by bola veľmi tenká a neviem či by to vydržalo, takže nakoniec budú kotúče vyrobené na mieru, ako na GSXR 750, ale s uchytením na koleso pre Kawasaki KZ750e. Ďalšia vec čo nesedí je tyč krku riadenia, ta sa bude musieť buď predĺžiť o 1cm alebo vyrobiť nová, v tom nevidím, žiadny problém, ložiska v krku ostávajú pôvodné , priemery sedia presne aj na novú vidlicu. Samozrejme nebude sedieť uchytenie riadítok, uchytenie svetla, blatníka, budíka …..atď. Všetko sa bude musieť vymeniť, ale to už mam nakúpené, niečo sa bude musieť vyrobiť nové.

Kali88
Kali88 napsal 16.08.22 v 09:47 10b.

Parádní kafáč

-Jandys-
-Jandys- napsal 24.05.21 v 01:59 10b.

Krásný kousek, bude jak Nová

Hříbek
Hříbek napsal 19.04.21 v 12:53 10b.

Moc pěkná práce ať se dílo povede a co nejdřív se pochlubíš s finální verzí

drubez
drubez napsal 05.01.19 v 07:11 10b.

Dobrý den,měl bych na Vás jednu prosbu. Nedávno jsem si taky koupil stejnou motorku z Německa a v německým techničáku nejsou všechny údaje o motorce,který potřebuju na technickou.Tak bych Vás chtěl poprosit o okopírování velkého techničáku. Popřípadě jestli nemáte i nějaké náhradní díly. Prědem děkuji za pomoc. Radek (drubez@seznam.cz)

jarkon
jarkon napsal 14.07.17 v 21:56 10b.

Tesim sa na vyslednu upravu