Honda VFR 750 (1991)

Vlastník Animals21
Vloženo 4.4.2017
Aktualizováno 15.12.2017

Legendární nezničitelná motorka s letmákem už v roce 91 :)

První dojmy - Podle fotek jsem to původně přehlížel jako oldschool nanuka, ale měl by to být spíš cesťák. To se taky hned ukázalo jako pravda :D Z dálky vypadala motorka až moc pěkně a zblízka se to potvrdilo :) Byl jsem překvapený, jak pěkně to na takovou babičku jede, že je relativně příjemný posez, rozumná ochrana před větrem ... a že se to dá sehnat za docela rozumné peníze.

Motorku bych doporučil pro - Já ji chtěl na cestování. Nevýhodu vysoké váhy bych ignoroval, motorka je velmi nízká. Tak asi pro začínající cestovatele, ale určitě se na tom dá objet svět :)

Doplňky na motorce - Kufr givi. Přidám voltmetr (:D) a usb zásuvku.

PRODÁNO KAMARÁDOVI, TAKŽE JI MÁM POŘÁD NA OČÍCH bylo to fajn a posunulo mě to k R1200GS :) no fuj

Po loňsku jsem to vyhodnotil tak, že Triple není na nějaké to cestování úplně ideální a tak jsem si vytyčil cíl. Něco levného, ověřeně spolehlivého, celkem pěkného, ne úplně slabého a ve stavu, aby se do toho nemuselo hned nasypat.

Drzý, co? :D

Vyřadil jsem cendura, za tyhle peníze tam není nic zajímavýho a s výkonem nad 5 koní :D Jinak jsem nebyl na výběr úplně rasista :D A pořád si opakoval, že rozpočet je prostě takový, ale času je dost a něco se objeví.

Viděl jsem třeba úžasně krpatou GSX750F, na které jsem měl strach o život už při 10km/h :D Ale tohle bylo od začátku velké překvapení. Majitel měl motorku posledních 16let a očividně moc nenajezdil, na druhé straně ji taky nenechával hnít v koutě :) Máme za sebou prvních 1000km a jsem velmi mile překvapen! Manipulace není nijak hrozná, byť váha je značná. Motorka je nízká a člověk tak nemá nikdy problém s hmotností. 4válcové véčko má příjemný průběh už v nižších středních otáčkách, samozřejmě je to pořád 4hrnek, takže pro max výkon je potřeba to točit. Posez je relativně pohodlný, cestovně-sportovní. Jízda je pohodlná, podvozek je měkčí, ale velmi stabilní, průjezd zatáčkou vcelku jistý (při pohledu na tachometr ale samozřejmě o dost pomalejší než na Triplu), nicméně přehazování v serpentýnách je maličko pracnější :) Jsem namlsaný z radiálek z Triumpha, brzdy by mohly být o dost lepší. Je potřeba páčku pořádně zmačknout, pak je to ok. Ochrana před větrem překvapivě dobrá - znám jen naháče. 200km/h na Triplu je pro mě hodně nepříjemný zážitek, tady rychlý přesun 30km po dálnici 180-190 a v naprostém klidu a pohodlí. No a pak ten letmák! V roce 91, pro mě neuvěřitelné.

Shrnuto a podtrženo skvělá motorka, velmi příjemné překvapení a pocit jistého vyjebání se systémem, že jsem nemusel utratit 150kCZK, abych se mohl dobře svézt :) :D Už se těším, kam se spolu podíváme :) A začaly se mi líbit ty nevzhledné parníky typu CBR1000F z přelomu 80./90. let, ty motorky mají něco do sebe :)

15.4.2017 - takže proběhla výměna filtrů a oleje, ale hlavně svíček (opět jsem vyndal NGK ble, dal jsem Denso) a motorka táhne sametově už od volnoběhu. Nainstalován voltmetr (prevence proti průseru někde, kdyby odešel regulátor - jak jsem koukal, už je tam žebrovaný, takže tuhle snad jedinou bolest někdo v minulosti vyřešil) a USB zásuvku. Teď pořád řeším, jak tam kurwa dostat navigaci. Kam?! Spíš teda jak Najeto cca 1000km, možná by to chtělo o maličko výš řidítka, jinak paráda a ověřeno, motor olej nežere. Prima motorečka

Prodána kámošovi, takže stále ji vídám :)

ladazuki
ladazuki napsal 17.04.17 v 08:24 10b.

moc pekna vferka v hezkym stavu,hlidej regulator dobijeni,jinak je to spolehlivej stroj,supr

tomíka46
tomíka46 napsal 08.04.17 v 22:02 10b.

Pěkna..taky jí vlastním a jen spokojenost..)

Zipák
Zipák napsal 08.04.17 v 17:45 9b.

Tyhle roky mám rád

spike-cz
spike-cz napsal 08.04.17 v 14:27 10b.

krásná mašina

Animals21
Animals21 napsal 07.04.17 v 18:23

Jak vidím, zvolil jsem dobrou motku Ještě kdyby mi líp fotil telefon ...