X-motos XB 33 (2008)

Vlastník JiriBN
Vloženo 2.4.2017
Aktualizováno 2.4.2017

Vloženo: 29.01.2020, Uskutečněno: 29.01.2020, Stav tachometru: 55 km, Zhlédnuto: 28x

V 55Mth (od instalace počítadla Mth v roce 2016) se ulomil na 2 kolečku jeden boční ozub, což jsem zhistil při výměně oleje, kdy jsem ho našel na dně vypouštěcí nádoby po slití vyjetého oleje. Převodovka fungovala tak jsem jezdil dál, ale čím dál častěji 2 v plném tahu vyskakovala, ale vidlička jí vždy zasunula zpět, takže se to projevovalo jen lehkým škubnutím. Až jednou toho vidlička měla dost a 2 nedokázala udržet.
Následovala rozborka motoru, výměna komplet celé převodovky za cca 1100Kč, řadícího bubínku s vidličkami za cca 600Kč, pístu za cca 200Kč z Ali, nové olejové čerpadlo, nové těsnění a simeringy, zabroušení ventilů. Válec jsem neměnil, bo po celé ploše bylo zřetelné původní honování, takže byl téměř bez jakéhokoliv opotřebení. Poskládáno a už zase vrčí

• Tlumič a údržba přepákování

Po jedné vyjížďce jsem zjistil, že to zadní tlumič nějak nedal :-D Zajímavé, že na chování motorky to nebylo poznat přišel jsem na to až doma :-D Po rozebrání jsem zjistil, že se vyšroubovala pístnice, to ohlé je v

Vloženo: 20.03.2019
    Uskutečněno: 20.03.2019