Cagiva Mito SP525 (2009)

Vlastník mito7
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 14.12.2018

Vloženo: 22.12.2019, Uskutečněno: 22.12.2019, Zhlédnuto: 46x

Při poslední projížďce jsem jel na 525 s manželkou po dálnici cca 130 km/h, a dcera se synem na EV nás předjeli. Nechtěl jsem si to nechat líbit, tak jsem dal za 5 a suverénně jsem je předjel. V rychlosti něco přes 150 jsem přeřadil na 6-tku a dal plnej. Z motoru se ozvala rána a přestalo to táhnout - nekouslo se to. Vyřadil jsem a dojel k odbočce a dotlačil domu (naštěstí to bylo těsně před domovem). Rozebral jsem to až teď co jsem dokončil přípravu Raptora na přihlášení aby se mi to nepletlo mezi sebou. Na fotkách je stav pístu, hlavy a svíčky. Válec je téměř nepoškozen, asi bude stačit vyhonovat. Příčinu hledám.

mito7 (1) napsal 15.04.2024 v 08:36

Opět stejná porucha jak přes kopírák a dokonce i na EV. Takže toto se stalo již 3x. Podezření na nečistoty v palivu, které jen lehce přicpou trysku, motorka jede, ale chudá směs propálí píst... Nic mě nenapadá, snad jen zařadit do přívodu ke karburátoru filtry paliva.

Eastrider (1) napsal 15.01.2020 v 18:53

Vykazuje to všetky znaky príliš chudej zmesi.
Zhorená sviečka (teda na foto), prepálený piest (v strede, najbližšie k elektróde), roztavený okraj na piesti.
A sviečka je správna?
Podľa dlžky zakarbonovanej časti, príliš hlboko zasahuje do spal. priestoru.

krysoid (3) napsal 28.12.2019 v 13:12

Vypadá to jako by ukápla svíce

Qjetináč (0) napsal 22.12.2019 v 22:57

Zajímavé je, že material z pistu skoncil nad nim a ne v nem smerem k hrideli. Jak tomu prijdes na kloub, dej vedet!

• Motodovolená.

Podnikly jsme se 125ccm dovolenou v plném obsazení. Motorky jely výborně, jen na obou přestaly ukazovat tachometry :-) . Předpokládám, že pouze náhony - ještě jsem na to nekoukal. Najeto 320 km, spotřeba paliva vyšla u 5

Typ: Dovolená
    Vloženo: 08.08.2018
    Uskutečněno: 08.08.2018
  • Zajíždění

Tak motorka jezdí a funguje tak, jak má. Přihlášení i technická proběhla bez problému. Prvních 200 km najeto a paráda. Po záběhu jen doladím směs, už teď to vypadá dobře, jen trošku zvednout hladinu a ochudít na volnoběž

Vloženo: 27.06.2018
    Uskutečněno: 27.06.2018