Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník DrLecter
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 13.3.2024

Vloženo: 08.03.2021, Uskutečněno: 28.07.2020, Stav tachometru: 57765 km, Zhlédnuto: 16x

2020-07 Alpy počtvrté:
1.den: Praha – Strážný – Passau – Attersee (koupání) – Abtenau – Radstadt (ubytování).
2.den: Radstadt – Gmünd – Malta Hochalmstrasse (mýtné 11,50 €) – Millstätter See – Murau – Stoderzinken Panoramastrasse (mýtné 15,- €) – Radstadt.
3. den: Radstadt – Bruck an der Grossglocknerstrasse- Grossglockner Hochalpenstrasse (již podruhé, mýtné zdražené 27,- €) – Wincklern - Millstätter See (koupání) – Reichenau - Nockamlstrasse (mýtné 13,- € - nakonec nejeta pro déšť) - Predlitz – Innerkrems - Radstadt .
4.den: Radstadt – Liezen – poblíž Nach der Enns na B115 (porucha motocyklu) - Grein – B119 (Greiner Strasse – úžasná silnice plná zatáček od Dunaje k hranicím) – České Velenice – Třeboň – Praha.
Opět zvítězil loni osvědčený model ubytování na jednom místě a denně cca 300 km okruhy v okolí. Cca uprostřed všeho, co jsme chtěli letos projet, jsme na mapě našli městečko Radstadt a v něm příjemné ubytování v rodinném penzionu Haus Anni. Počasí se povedlo, až na drobné lokální přeháňky trvale vedra kolem 30 st. Takže jsme si cestování obden zpříjemnili koupáním v Attersee a Millstätter See. Před 3 roky jsme neměli štěstí na počasí, tak jsme si zopakovali Grossglockner, tentokrát za slunečného počasí. Letos jsme neměli štěstí pro změnu na přejezd Nockalmstrasse. 2x jsme jeli kolem, poprvé jsme nestíhali, už bylo pozdě, a druhý den zrovna lokálně zapršelo, takže byla čerstvě mokrá, tak jsme to objeli okruhem od první mýtné brány ke druhé, a průjezd necháme na jindy. Smůlu jsme měli cestou domů, 300 km od domova přestala jet jedna motorka (palivové čerpadlo), tak jsme ji museli nechat na místě, uložili si souřadnice GPS, a já vezl postiženého na tandemu za sebou domů. Raději bych samozřejmě vezl 50kilovou dvacítku než 100kilovýho padesátníka, ale i tak to bylo bez problémů a vyhlášenou B119 jsme si náramně užili i ve dvou. Kamarád si pak ještě téhož dne v noci pro motorku dojel svým autem s vozíkem, a kupodivu zůstala na místě nedotčená, neočesaná, neukradená! K ránu dalšího dne si tedy svou porouchanou motorku i se zavazadly šťastně dovezl domů. Zážitky tedy opět intenzivní.
Celkem najeto za 4 dny 1678 km.

31081 (669) napsal 09.03.2021 v 07:55

Rakousko je nádherná zem,jezíme tam často(tedy jezdili).A hlavně tam staále všechno funguje

horak.r72 (1) napsal 08.03.2021 v 22:20

Móóóc pěkný . Musel jsem zatlačit slzu. Většinu tras máme s kamarády projeté ... a kdo ví kdy se tam zase podíváme ... doufám že nás letos pustí . R

Guga (72) napsal 08.03.2021 v 17:52

Paráda

• Rozloučení s Crosstourerem

Super motorka, jezdil jsem na ní 7 sezón, najel skoro 50 tis. km. Ale je třeba jít dál. Čeká na mě nové BMW R 1300 GS :-DD

Typ: Prodej
    Vloženo: 14.04.2024
    Uskutečněno: 13.03.2024
  • Dolomity & Lago di Garda

2023-08+09 Dolomity & Lago di Garda podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Chiemsee – Kitzbühel – Mittersil 2. den: Mittersil – Felbertauernský tunel – Defereggental – Staller Sattel (Passo di Stalle 2052 m) – Kronplatz

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 28.08.2023
  • Sardinie

2023-05 Sardinie podruhé: 1. den: Praha – Strážný – Steinach am Brenner 2. den: Steinach am Brenner – Livorno (přes noc trajekt do Olbie) 3. den: Olbia – SS125 Tortoli – SS198 – SP8 – Cabras 4. den: Cabras – okruh

Typ: Dovolená
    Vloženo: 11.04.2024