Triumph Thruxton R (2016)

Vlastník mvk73
Vloženo 1.4.2017
Aktualizováno 7.4.2017

Retro s gulami, motorka pre fajnsmekrov. Na zaciatku som znizil riaditka a nasadil na nu kapotaz "bublinu", ale po mesiaci som nainstaloval original vyssie riaditka a namiesto "bubliny" dal veterny stitok.

Motorka koupena od Triumph, Ongar Motorcycles, UK - Spokojnost, toto bola moja 4-ta motorka od nich.

První dojmy - Prve dojmy zo skusobnej jazdy boli tak super, ze som sa hned zapisal do poradovnika a zapaltil zalohu. Proste, ze wow. Je to moderna motorka s nadychom nostalgie.

Motorku bych doporučil pro - Pre vysanteneho jazdca, ktory si uz dokaze takuto motorku vychutnat. Je na nej velka zabava, ma krasny dunivy zvuk, motor lubi nizke otazcky, je krasne pruzny, nebrani sa vsak vytocit, ma silny zatah. Podvozok a brzdy v nicom nezaostavaju.

Doplňky na motorce - Vance & Hines ladene vyfuky, dual sedadlo, stupacky pre spolujazdca, LED smerovky, ochranna kovova platna motora, vyhrievane riadidka, na zaciatku som mal kapotaz "bublinu", ale potom som na nu nainstaloval len predny veterny stitok, zdalo sa mi, ze "bublina" robi motorku menej stabilnou pri vysokych rychlostiach. Mal som padaci ram a spodnu ochranu motora, tank vak, tzv. "tail tidy" - ucesany zadok, ochranne gumene polepy nadrze.

Chel som nieco neokukane, nieco silne, s velkym zatahom a pruznym motorom, nieco na dochadzanie do prace vo velkomeste, nieco na nakazdy den. Motorku na ktorej nebudem mat potrebu jazdit cez dvesto a predsa si na nej dokazem uzivat jazdu, motorku s charizmou. Prave toto splnala nova Triumph Thruxton R.
---
Je o silnych emociach, citis sa na nej vynimocne, spatna vazba s jazdcom je super. Spolujazdeb, pokial si naistalujes zadne stupacky a dvojsedlo, ta bude nenavidiet. Toto nie je motorka pre dvoch (len vynimocne si do zadu mozes dat stihlu cicu). Pri jazde nad dve hodiny budes hladat pumpu, aby si dal zadku a zapastiam oddychnut. Nevadi to vsak, lebo, tato vynimocna anglicanka ti to vynahradzuje svojim spravanim a vasnou z jazdy. Je to agilna motorka na kratsie trasy do mesta, na presun vo velkomeste a na okresky. Dobre sa s nou "filtruju" zapchy. Dialnice zvlada, avsak nie je to "turista",
---
Cestovna rychlost je okolo 110-145 kn/h, potom na tom uz dost fuka. Obcas som ju vytocil nad 180 km/h, ale to uz je masaker. Maximalku ma niekde okolo 210 km/h, ale kto by sa na retro nahaci trapil s aerodynamikou, ze? Motor a aj podvozok to zvlada...ja dlhodobo nie.
---
Mal som ju jednu sezonu a najazdil som s nou za necelu sezonu uz 3-tis mil (5-tis km), takze viem o com pisem. Posantil som si na nej a je cas prejst na nieco pohodlne a s potrebou mensej udrzby (mazanie retaze a lestenie ma nebavi).

Smoki
Smoki napsal 08.06.20 v 15:01 10b.

Taliján
Taliján napsal 14.10.18 v 22:46 10b.

Ted vidim, ze Triumph nutne potrebuju.

JA-NE
JA-NE napsal 26.07.17 v 14:37 10b.

toto musi byt moj dalsi bajk

abbany
abbany napsal 07.04.17 v 07:01 10b.

parádne caffíčko

Triny
Triny napsal 06.04.17 v 11:01 10b.

Můj další Triumph bude právě tenhle. Gratuluji je parádní.