Yamaha XSR 900 (2016)

Vlastník masev
Vloženo 31.3.2017
Aktualizováno 24.6.2022

Lehká, ovladatelná, pohodlná, svižná.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum HK (Hradec Králové)

První dojmy - Velmi příjemný posed, fajn zvuk, slušnej výkon.

Motorku bych doporučil pro - Konečně motorka, na kterou se vcelku pohodlně poskládá i basketbalista (pochopitelně v rámci kategorie naháčů)

Doplňky na motorce - Originál padáky na ochranu motoru a padací rám SW Motech. Dále jsem vyměni OEM výfuk, který nijak zvlášť nevypadá a zní jako vysavač za Akrapa, přidal zrcátka do závaží a nosiče SLC na brašny SW motech. Pokud hledáte nečo na bagáž, pak tenhle německej koncept je hodně dobře vymyšlenej - jednoduché a stabilní uchycení, možnost kombinovat různou bagáž. No a pochopitelně tank bag od Givi s tank ringem, což je podobně chytré řešení.

Nabídka naháčů je dneska poměrně pestrá. Chtěl jsem něco svižnýho, ale s pohodlným posedem, který by mě bavil i v případech, kdy zrovna nemám chuť tahat. Třívál od Yamahy se fakt povedl, MT09 je ale na můj vkus i po faceliftu pořád hodně motardová motorka. XSR ke kladům MT09, jako je výborná dynamika, skvělá ovladatelnost, nízká váha, přidává navíc klasický vzhled a více pohodlí. Mimo MT 09 jsem zvažoval ještě GSX-S750 (na můj vkus příliš sportovní posed) a Kawu Z900 (na té se sedí výborně, až na nohy, které jsou při mém metru devadesát zkroucený jak paragraf). Výška sedla 790 mm je holt spíš pro prcky. Na XSRu i po 200 km nic netlačí, ani nebolí. Tlumení je spíše tvrdší, ale plně stavitelné a jak říkal pan Lorenc: "nehoupat!".

masev
masev napsal 04.07.20 v 11:42

Jo, XSR se Yamaze fakt povedlo. Motor má ty správný gule a neomrzí, podvozek taky slušnej, lehká a obratná. Uvažuju sice o cestovnějším stroji na delší tripy, ale XSRo si asi nechám :)

bruttopyr
bruttopyr napsal 04.07.20 v 01:05 10b.

V téhle tvojí barevné kombinace je XSR nejkrásnější!

Cca před 2 týdny jsem byl na zkušební jízdě na XSR a vrátil jsem se absolutně nadšený!
Výsledkem projížďky je, že už jsem hned hodil XJR 1300 do inzerce a po jejím prodeji si jdu pro novou XSR, ten motor 850 jede líp než 1300... Neuvěřitelné.

Kdyby si se náhodou té Tvojí chtěl zbavit, jsem první zájemce.

Majk157
Majk157 napsal 03.04.18 v 20:52 10b.

bobik.cz
bobik.cz napsal 14.10.17 v 22:56 7b.

Fotky_???

toytom
toytom napsal 07.08.17 v 23:46 10b.

Tak Abart už je doma a super