BMW F 800 S (2007)

Vlastník Stegi_04
Vloženo 28.3.2017
Aktualizováno 28.3.2017

Atraktivní, pohodlná, rychlá, úsporná.

BMW F 650 GS: vzhled a využití motorky na rychlejší jízdu po dálnici

První dojmy - První kontakt byl za mokrého počasí a v zimě, ihned mě upoutaly vyhřívané hefty, ihned poté jsem měl pocit, že ani nevím co je tam za kvalt a ono to jede, snažil jsem se raději neblikat, protože jsou ovladače zvlášť na každém řídítku. Jel jsem dost opatrně a poprvé v životě se za mnou utvořila kolona vozidel :( Takže ta první pořádná jízda mě ještě teprve čeká, zatím se seznamujeme. Věřím, že potom už zadní zrcátka, ve kterých není úplně dobrý výhled již nebudu tolik potřebovat.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo v motorce hledá parťáka do života. Motorka je takovým kompromisem všeho co se od motorky dá očekávat a je připravena se přizpůsobit požadavkům jezdce.

BMW F800S jsem si vybral proto, že se mi na ní líbila, právě její přizpůsobitelnost požadavkům jezdce. Chci jet sportovně - můžu, Chci cestovat - není problém. Chci dělat jen parádu - taky umí, Chci se dostat z místa A do B za pár kaček - OK.

Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost je parádní, bez výhrad.
Spolujezdec má skvělé pohodlí. Spotřeba motorky je nízká do 5 litrů na 100km.
Co se týče servisu, je dobré mít někoho známého kdo se tím baví, protože v ČR to se servisem BMW není moc valné. Na žádné závady jsem zatím nepřišel, hyň sa ještě ukáže :)

Motorka se cítí dobře všude kde se budete dobře cítit vy, snad jen kromě terénu (pochopitelně).

Letos se chystám na cestu do Chorvatska ve dvou, tak pak se uvidí, jistě sem něco o tomto zážitku přidám :)

Milan1963
Milan1963 napsal 28.03.17 v 16:01 10b.

Zvláštní, ale pěkná motorka. Pokud je dobrá i k mototuristice do Chorvatska, tím lépe. Zasmál jsem se té zmínce o koloně... Za mnou jsou kolony stále. ( Jawa 250, Škoda 120) At' Ti dělá Baworák radost.