renocar_unor

BMW R 1200 GS (2005)

Vlastník matoupetr
Vloženo 26.3.2017
Aktualizováno 4.4.2021

Vloženo: 25.12.2018, Uskutečněno: 19.05.2018, Stav tachometru: 2640 km, Zhlédnuto: 13x

8 denní Slovensko-Ukrajina-Moldávie-Rumunsko-Maďarsko-Rakousko
5 den Edinet - Balti - Iasi ( RO) - Pascani - Bizac - 340 km
6 den Bizac - Sovata - Ludus - Turda - 230 km
7 den Turda - Oradea - 200 km
8 den Oradea - Szolnok (HU) - Budapesť - Vídeň (A) - Znojmo - 590 km

Koncem května 2018 (19.-27.05.) jseme se vydaly s dobrou partou na plánovanou vyjížďku ze Znojma na Slovensko, do Žiliny, kde jsme měli sraz se sedmým statečným , no a pak už to jen valit dál směrem na východ slovenka.. Večer jsme spali u Zemplínské Šíravy, druhý den hurá na Ukrajinu, na hranicích ze slovenské strany kontrola dokladů a stavu paliva v nádrži . Celkové zdržení cca 20min. Potom přejezd na ukrajinskou stranu. Při příjezdu k celnici zastávka u vojáka ozbrojeného samopalem , u něj vyzvednout lístek a popojet na celnici.Tam důkladná kontrola zavazadel žádné zbraně žádný kasr a prášky jen ty co jsou u nich povolené a to jen v nmožství jen pro osobní potřebu , nebo s potvrzením od doktora že je musíte užívat. Jinak dost zbytečné obstrukce celníků. Kámoš vezl dva kartony cigaret.. , neuměli pochopit, že si veze na osm dní cigárety které u nás stojí stovku , když je každý pašuje z Ukrajiny, kde stojí 30,--Kč...,Nějakej slovák s karavanem ve kterým měl i skůtr tam stál s náma a když ho zkontroloval celník a uviděl že ho veze, tak se po deseti minutách chodily dívat i ostatní,takže každejch 10-minut ottevřel úložnej prostor karavanu a to nejmíň 6x , pravděpodobně ještě něco takového neviděly. Konečně po dvou hodinách vyjet z celnice a lístek který jme při vjezdu distaly na celnici orazily 5-ti tazítkama a dalšímu vojákovi vrátit a pak hurá mimo EUs časovým posunem a s drahýmy datovými tarify v před dobrodružství.
Tak že směr četnická stanice Koločava. Ubytování skromné, ale lidi a pohoštění byli super.
Druhý den směrem do Černivci, ty vole to bylo , cesta necesta, vlastně jen necesta cesťáky trpěly a já si začal teprve uvědomovat do všechno ty naše motorky vydrží.
Cesty rozbité, samá díra, ty větší díry užívaly krávy jako svá napajedla.
Někteří z nás museli řešit naražení předního disku nebo komplet rozbití uchycení plastových kufrů na mašině..., už nikdy neřeknu, že i nás jsou hrozné cesty!!! , dobrou volbou byl termín, bo ve všech námi zvolených hotelech jsem byli skoro sami a pár hostů...obsluha byla jen pro nás, a že jsme toho nevypili a nesnědli málo, telecí stejk , pečené brambory a salát za 120 Kč.
Potom směr Moldávie.
Silnice v o dost lepším stavu prostě paráda proti ukraině, za hranicemi 30km jsem neviděly člověka, nějaké stavení, osadu nebo tak něco, jen nekončící plantáže ořechovníku a dalších zelených věcí, noc v hotelu Paradise kdesi v Moldávii a pak hurá do Rumunska, další mazec, krásná příroda, hory, přehrady, snad jen ve městech to je dobrý hardcore, myslím dopravu, co si tam nevytroubíte, nemáte, Rumuni to dělají všichni...a funguje to, když se člověk podřídí jejich tempu, jezdí se v obci 90km a mimo je to všem jedno.
Policajtům se jen nelíbylo že svítíme dálkovejma , tak jen ukázaly.
Cesty mají celkem v pohodě , akorát jezdi jak prasata , rychlostní silnice a dálníce jsou nepochopitelné a člověk musí dávat pozor na toulavé psy a povozy, tak-že dva dny v Rumunsku s návštěvou solných dolů Turda , taky bomba ,můžu jen doporučit.
Potom do rumunských Karpat do města Oradea.
Poslední den jseme ,,valili bomby,, přes Maďarsko, no to byl doslova masakr, rovinky a rovinky, pak lehce zatáčka, a zase rovinky ,potom Vídeň a hurá domů do Znojma
Super akce se super bandou.

31081 (664) napsal 26.12.2018 v 18:32

• Květen 2019 BALKÁN

BALKÁN 9 dní s pryma partou a skvělými zážitky na které se krásně vzpomíná , i když se může stát cokoli, třeba dvoudenní prudký déšť , sesypaná paterka v motorce , naražený ráfek s prázdným kolem , všechno se dá nějak vy

Vloženo: 27.10.2019
    Uskutečněno: 27.10.2019
  • DUBEN 2018 Slovensko - Maďarsko

3 denní vyjíždka směrem slovensko maďarsko a zpět 1 den Znojmo - Poysdorf( AT ) - Pezninska Baba( SK )-Nové Zámky - 210 km 2 den Komárom ( H ) - Esztergom - Partizanské ( SK ) - 220 km 3 den Trenčín - Kohútka ( CZ )

Vloženo: 25.12.2018
    Uskutečněno: 20.04.2018
  • Albánie 2017

dovolená Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko - Bosna a Hercegovina - Černá Hora - Albánie 1 den Znojmo - Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko - Bosna - 650 km 2 den Banja Luka - Jajce - Sarajevo - Dedevo - 293 km 3 den

Vloženo: 24.10.2017
    Uskutečněno: 23.06.2017