Triumph Tiger 1050 (2012)

Vlastník Palec747
Vloženo 20.3.2017
Aktualizováno 15.4.2017

Triumph Tiger je velmi univerzální sportovní cesťák s plynulým chodem pro anglického výrobce tak charakteristického tříválce.

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava)

Honda XL 1000V Varadero: Triumph je více sportovně pojatý a exkluzivnější. Varan přeci jen o něco línější a těžkopádnější.

První dojmy - Zpočátku jsem byl hodně opatrnej, protože přecházím z malýho Varana, tak si asi dovedete představit, že to je poněkud změna :) Už po prvních pár desítkách kilometrů jsem se však osmělil a ihned si s Tigerem padl do oka :)

Motorku bych doporučil pro - Pro jedince se sportovnějšími ambicemi, kterým však vzhledem k výšce (195cm v mém případě) jde také o dostatečný jízdní komfort.

Doplňky na motorce - Výbava Special Edition + pár doplňků od předchozího majitele (Láďák výfuku Arrow, Přední vidlice Ohlins, Kryty rukou, Vyhřívané hefty Oxford, GiPro ukazatel rychlosti, 12V zásuvka, Xenonové světlomety, Boční origo kufry

O Tigeru jsem velmi dlouho snil. Od 16let jsem sedlal malý Varadero a prakticky od 21 jsem uvažoval o koupi velkého sportovního cesťáku a neustále očima tlačil ceny ojetin dolů :D Bohužel (bohudík) Tiger si svou cenovou hladinu postupem let, kdy jsem na mašinu jako študák šetřil, víceméně držel. Nakonec mi můj sen splnili rodiče, protože jako student jsem si tohohle prémiového Anglána zkrátka nemohl dovolit :)

Motorku mám od konce února a hned začátkem března jsem využil každou volnou chvíli a dobrý počasí v sedle. Největší dojem na mě pochopitelně udělal 115 koňový tříválec. Po přechodu z malého Varana mi chvilku trvalo než jsem sílu Tigra vstřebal a zkrotil :) Již po pár desítkách kilometrů jsem však pochopil, že se jedná sice o velmi silný, ale naprosto kultivovaný stroj s lineární zátahem v celém pásmu otáček. Je to právě plynulý tah motoru, co mohu zatím hodnotit jako největší přednost Tigera. Prakticky z volnoběhu se můžete bez obav rozjet na dvojku bez větších cukanců a trojku tam kopnout až někde ve 110km/h. Mašina zkrátka neustále plynule zrychluje at jedete 60km/h nebo 180km/h.

S nějakými podrobnějšími zkušenostmi se rozepíšu v nejbližší dnech a týdnech, protože zatím mám nalítáno jen něco přes 300km.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 22:08 10b.

multis
multis napsal 27.03.17 v 20:47 10b.

Znam ho moc dobre. Gratuluju a uzivej si ho.

Pete23
Pete23 napsal 23.03.17 v 05:33 10b.

Tigřík , tak ať tě hlavně doveze vždycky domů

greydog
greydog napsal 21.03.17 v 14:04 10b.

vopák
vopák napsal 21.03.17 v 00:22 10b.

Jo tenhle model je kur...y pěknej..