ČZ 250/513 (1988)

Vloženo 19.3.2017
Aktualizováno 9.4.2017

Složeno asi po 3 - První zkouška

Vloženo: 29.10.2017, Uskutečněno: 23.10.2017, Zhlédnuto: 32x

Tak zdravím asi po půl roce.. Konečně jsem se dočkal své zetky.

Za tu dobu se odehrálo spousta věcí, dobrých i špatných okolo zetky. Něco jako, že jsem dal kliku na repas, a přišla mi klika s menší ojnicí na typ 984..

Motor jsem za tu dobu složil asi 2x až na po 3 dobře.. Jednou špatná ojnice.. Podruhé jsem tam zapomněl dát kolík v převodovce. A na potřetí už vše dobře.

Radši nebudu počítat, kolik jsme na tom s tátou nechali hodin přemýšlení co a jak je a hlavně kolik peněz

V motoru jsou kompletně nový ložiska, gufera, ségrovky, zajišťovací podložky a takový ty blbůstky co se mění pokaždý. Do budoucna přemýšlím o nové spojce.

Jsem rád že zetka jede po půl roce a teď mě čekají ještě přední tlumiče a zadní kolo.

Fotky dodám až něco najdu :)

• Opraveno, Zase jezdím

Takže po sundání krytu spojky, jsem zjistil, že se uvolnilo primární kolečko na klice a vytočilo se ven. Ano, má chyba, nedal jsem tam podložku.. (Jsem blbec no.. :-7 ) Všechno jsem napravil, pod primární kolo jsem d

Typ: Oprava
    Vloženo: 31.03.2018
    Uskutečněno: 30.03.2018
  • Tak jsem dojezdil..

Jsme šli s kámošem zkusit zetku na sněhu a nespíš jsem to trochu přehnal s přidáváním plynu a najenou přestala jet. Motor furt vrčel a ať jsem zařadil co jsem zařadil, tak se to nerozjelo. Nejspíš něco v převodovce..

Typ: Havárie
    Vloženo: 05.12.2017
    Uskutečněno: 01.12.2017
  • Přední kolo

Přední kolo jsem sundal a když jsem viděl ty ložiska a gufera, bylo mi na blití (bohužel nemám foto). Vyměnil jsem ložiska a gufera. Řádně jsem to promáznul aby to klouzalo samo. Koupil jsem novou pneumatiku Mitas

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.10.2017