Suzuki TL 1000S (1997)

Vlastník TheVikiSuzuki
Vloženo 16.3.2017
Aktualizováno 16.3.2017

Návrat jedné staré legendy, opředené spoustou mýtů.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že už jsem v minulosti jedno TeLe vlastnil, nemohlo mě ničím překvapit. Je to prostě krám, kterej nikdy nemohl ničemu konkurovat, snad jen s výjimkou VTR1000F, protože to byl krám ještě větší.

Tohle TeLe jsem si pořídil jako druhou motorku, takzvaně jako motorku k motorce, abych mohl mít Tigra permanentně na enduro gumách a zbytečně si je nesjížděl když potřebuju jet někde kolem baráku. Zároveň to muselo být něco co nestojí na každým rohu, je to v top a naprosto origo stavu a nebude klesat na hodnotě. Taky by se na tom mělo dát někam dojet. Tám myslím třeba na víkend Chorvatsko.
Dlouho jsem zvažoval co by to mělo být, ale nakonec rozhodla zajímavá nabídka a fakt, že už jsem TeLe v minulosti měl.
Je to dovoz z Irska, přičemž původ má v Anglii. Koupená od prvního majitele s nájezdem 8800km. Vzhledem k tomu, že osobně znám dovozce, který jí před osmi lety koupil od prvního majitele a kompletně doložené servisní historii, včetně všech protokolů z uplynulých STK (Irsko/anglie), je to nájezd reálný a né stočený.
Má dokonce původní přední pneu s dotem 97. Samozřejmě je na vyhození, ale potvrzuje originalitu celé motorky. Žel bohu nemá origo zadní blatník, zrcátka a blinkry, od slaného ovzduší má pár rezavých šroubků a podobně, ale to je to nejmenší.
Svým jasným původem a stavem naprosto splňuje mé požadavky.

alfa33ti
alfa33ti napsal 24.03.17 v 22:58 10b.

Mario81
Mario81 napsal 20.03.17 v 10:53 10b.

psohlavec
psohlavec napsal 20.03.17 v 08:10

Jo, jasný, zažertoval jsem... Holt to mám trochu jinak, čtyřválec (R1) u mě vydržel jen jednu sezónu, nějak mě to tolik nechytlo, ale taky jsem neměl pocit, že by to do sedmi tisíc "nejelo", jak občas někdo tvrdí... Pravdou je, že kadlat si na čtyřku 50 městem a hned za ním zabrat a mít tam na ten samej kvalt za chvilku 200 se mi asi s TL nepodaří... A ty laufy to asi chce, on ten zvuk dělá podstatnou část toho "kulervoucího" dojmu z dvouhrnku... Ať slouží a měj se fajn, P.

TheVikiSuzuki
TheVikiSuzuki napsal 17.03.17 v 08:35

psohlavec: Už jsem jedno TLS v minulosti měl a tak si to můžu dovolit tvrdit Na TVR SP prostě nemá a nikdy neměla. Na druhou stranu to není motorka pro buzny a mertosexuály jako Honda. Po tom co jsem si pořídil tu první, jsem si řekl, že to byla chyba a že bych dvouvál už doma nechtěl. Pár let na to jsem měl SV1000S a teď znovu TLS a dvouválce pořád nenávidím. Vadí mi , jak se klepou, vadí mi, že nejedou od spodu, vadí mi že se na nich musí pořád řadit a nejvíc mi vadí kecy lidí, co nikdy nejezdili na čtyř, nebo tří válcu a proto tvrdí, jak má dvouvál brutální zátah. Z toho fakt chčiju
Ale protože už mám třetí dvouvál, tak se mi na tom asi přecejenom něco líbí. Něco asi jo
Blbý je, že musím na TeLe pořídit nějaký výfuky. Protože takhle je to nuda a musí být opravdu dobový, aby to nekazilo celkovej dojem :-/

-Jandys-
-Jandys- napsal 16.03.17 v 21:25 10b.

Měl jsem a možná jednou bude zas,je to legenda která se nedá zapomenout