Honda Forza 125 (2016)

Vlastník MaxRossi
Vloženo 14.3.2017
Aktualizováno 21.9.2018

Bílomodrá bestie co při troše odvahy to umí pořádně rozbalit.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Dukla - Honda Pardubice (Pard

Piaggio MP3 500 LT: vysoká cena

První dojmy - První rozjezd na předváděcím modelu, který měl najeto 6km byl trochu zklamání. Oproti PCX 2015 byl rozjezd takový vlažnější, karta se začala obraceto od 50kmh výš. Brzdy naprosto bezchybné. Po přesednutí zpět na PCX jsem se musel smát - je to v porovnání s Forzou opravdu prcek, takže bylo rozhodnuto a PCX jsem protiúčtem za Forzu vyměnil.

Doplňky na motorce - Reflexní proužky na kola

Za rok jsem s PCX najezdil 8tis km. Jízda na dvou kolech mě natolik nadchla, že jsem zatoužil vyždímat z řidičáku B maximum a tak jsem se rozhlídnul po tom co náš trh nabízel. Rozšíření ŘP jsem nechtěl. Kolega vedle mě denně parkoval s X-maxem 2015 125, tak jsem z něj vysával zkušenosti a rady až jsem jednoho dne navštívil prodejnu a zkusil Forzu trochu prohnat a bylo vymalováno.
Jízda je o mnohem jistější oproti PCX, brzdy nemají chybu, ABS které se ukáže až v okamžiku, kdy jde do tuhého - jinak o něm člověk neví. Prostor pod sedlem je neskutečnej, u PCX jsem mě přídavnej kufr od Givi - tady o něm zatím neuvažuji. Pod sedlo se vejde i 15" notebook.
Oproti PCX dlouhodobě pozoruji nárůst spotřeby o cca 0,3L ve všech režimech. Pokud se to drtí na maximum, tak je to ještě o nějakou decku více, ale zase s vyšší rychlostí. Ideální pro FORZU je okolo 90Kmh, nicméně 100kmh lze trvale jet bez problémů (tacho). Maximum kterého dosahuji je 120KMh, z kopce 127 (118GPS).

Forza je na pohodlné cestování super parták. Mám najeto necelých 5tis km a nemohu ji vytknout vůbec nic.

kobra33
kobra33 napsal 22.03.17 v 21:54 10b.

Kdybych neměl 250ku, tak bych asi teď šel taky do Forzy.

matti
matti napsal 15.03.17 v 13:18 10b.

Super at slouží...

icewhite
icewhite napsal 14.03.17 v 19:52 10b.

Dobrej výběr a když vezmu v úvahu to šílený Piaggio dalo by se napsat i skvělý výběr!

Vinc999
Vinc999 napsal 14.03.17 v 15:10 10b.