Triumph Tiger 1050 (2013)

Vlastník David76_JC
Vloženo 12.3.2017
Aktualizováno 12.3.2017

Podařilo se mi koupit Tigra od prvního majitele, původ v ČR, s najetými necelými 6 tis.km v super stavu.

První dojmy - Přecházel jsem z Hornetu 600. Tady je vše jinak. Od posezu, držení těla, širokých řídítek, vysokého pléga..., motor s plynulým zátahem. Je to hodně pohodlné svezení. Na začátku jsem měl problém najít neutrál když jsem zastavil ( chce to těsně před zastavením a je to pohoda). Mám 180 cm a tahle motorka dost vysoká 😂 ale dá se.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, komu padne do oka. Švagr ji říká mimozemšťan Je to pohodlná motorka pro ty, kdo chce být odpočatý i po delší cestě. Za 2 dny 900 km a paráda.

Doplňky na motorce - Reflexní proužky na rafky.

Pohodlná jizda, rovná záda, nefouká. Z počátku trochu nezvyklé řazení, proti Hondě tužší, je to cítit když tam rychlost zapadne. Při zastavení problém s hledáním neutrálu, ale po čase si zvyknete ( nejlepší je dát N těsně před zastavením, to je pohoda.)
Mám 180 cm a je to tak tak. Špičkami dosáhne 😂. A je hodně znát váha při manipulaci na místě. Jak se rozjedete, tak je to pohoda.
Jinak ovládání OK, jízda pohodlná, ale i sportovní když chcete. Mám najeto kolem 2,5 tis. a spotřeba těsně nad 6 l.

tom-rider
tom-rider napsal 12.03.18 v 09:58

Mám upe toho samého Tigera a souhlasím ve všech bodech.

tom-rider
tom-rider napsal 13.08.17 v 23:39 10b.

Taky jsem letos přešel z Horneta 600 na Tigera a souhlasím s tvým popisem. Pro mě paráda.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 19.03.17 v 18:16 10b.

Moc pěknej tygřík! Taky jsem přecházel na styl cestovního endura a musím se přiznat, že ten vysokej posaz a široká řídítka jsou prostě paráda! A díky za tvoje hodnocení

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 19.03.17 v 18:12 10b.

Tak tenhle tvůj Tiger je opravdu mazel, už dlouho o něm taky přemýšlím
Koukám, že jsme sousedi, doufám že se někde potkáme .
Samozřejmě za 10b.

vopák
vopák napsal 19.03.17 v 16:44 10b.

Tak tohle je paráda.. Krásná mašina.