Honda CB 900F Hornet (2005)

Vlastník adellys
Vloženo 9.3.2017
Aktualizováno 16.11.2017

Paráda! Láska na první pohled a posez ;)

Motorka koupena od Alllbi (Karlov)

Honda CB 600F Hornet: kratší (hůř se na ni poskládám a na delších cestách je to znát), v nízkých otáčkách pro mě větší nejistota, plný výkon ve vyšších otáčkách (nemám ráda, když musím motor honit, raději bublání ;) )

První dojmy - Dost citlivý plyn, ale po chvilce si ruka zvykne. Lépe se na ni poskládám než na menšího brášku (šestikilo). Schroupá i blbě kopnutý kvalt a nevyhazuje za trest ze sedla (místo podřazení vyšší kvalt a tím razantní snížení otáček - i tak si s tím dovede poradit).

Doplňky na motorce - - při koupi: vyhřívané rukojeti, širší řidítka, padáky, homologované laděné výfuky Boss (přijdou asi zpět originály)
- 2017: vrácení orginál výfuků, nosič top case a bočních kufrů (samo-domo)

Zatím mám hornetka krátce, ale koukám po něm už od r. 1999 (tehdy logicky teprve po šestikilu). Nahotina, kulaté světlo a ladné tvary, ideál pro mě :)
Takže něco málo o něm :)
Zkušební jízda byla pohoda, teda, akorát jsem zapomněla, jak má devítikilo oproti šestce citlivý plyn (již jsem měla tu čest s jiným kusem), takže při prvním rozjezdu mě málem nechal za sebou ;)  pak jsem to naopak tak hlídala, že jsem ho přidusila a párkrát mi to chcíplo. No po chvilce jsme se ale dohodli, jak na to, a pohoda. Do zatáček jde krásně ochotně, i když nenechává zapomenout na to, že váží víc, než nějaké endurko...  přeci jen 2 metráky jsou pod zadkem znát. Ale prostě... euforie  :D
Čili rozhodnutí padlo, dovyplnit smlouvu, podepsat, zaplatit, přiobléknout další vrstvu  (přeci jen přesun probíhal z Lbc do Phy v teplotách mezi 3 a 7°C) a hurá na cestu. Na dálnici si krásně brumlal v tacho 140 (čili reál 130-135?), když jsem potřebovala předjet (neboť se nebudu jak tirák s někým přetahovat po několik kilometrů, žejo), tak na lehké vzetí za plyn si najednou brumlal bez problémů 180 a divil se, proč za to nevezmu víc, že ho to baví, že se mu to líbí a že bez problémů ještě může zrychlit  :D Sice nefunguje otáčkoměr, ale podle zvuku mi toho napovídá tolik, že víc vědět nepotřebuju... vážně jsme si spolu sedli a těším se na mnoho společných kilometrů.

2017 SHRNUTÍ
- najeté km: 7 700
Tak za první společnou sezónu máme za sebou pěkných pár kilometrů, přezutí na lepší gumy, nějaký ten běžný i méně běžný servis, montáž vybavení na delší štreky a také jednu dovolenou u moře :) ...a také první neplánovaný letecký výlet mimo silnici a to rovnou do kukřičného pole :( Snad v příštích letech budou dobré zážitky jen přibývat a ty špatné... nebudou :)

Luke80
Luke80 napsal 16.11.17 v 19:54 10b.

Perfektní volba