Quadro 350D (2013)

Vlastník Berda64
Vloženo 2.3.2017
Aktualizováno 2.3.2017

Hezký sportovní design, bezpečnost, velký úložný prostor, pohodlné velké sedlo, stačí řidičák B

Motorka koupena od FIRMA:Top moto - Route 55 (Košťany)

Piaggio MP3 400: nelíbil se mi design
Piaggio MP3 500: design cena

První dojmy - Jelikož jsem nikdy nejezdil na dvou kolech, byla první jízda trošku adrenalin a zatáčky mi mnohdy byly malé:-) ale človek nezkušený ze dvou kol si rychle zvykne...ale pocit z jízdy úžasný jede to, klopí se to, zrychluje to..no zážitek ...nadšení .dnes už po zkušenostech na dvou kolech vím, že odpor klade HTS pérování a jiný systém tříkolek nebo dvě kola jdou prostě do zatáčky podstatné ochotněji :-)

Motorku bych doporučil pro - Quadro bych doporučil poklidnému spíš kochajícímu jezdci vyžadující bezpečí a co nemá nebo nechce řidičák na dvě kola, co jezdí jen po okreskách, ale radši bych upřednostnil novější model quadro 350S nověji označené quadro 3 se čtyřventilovým motorem, vyšším výkonem, s kterým s námi kamarád občas jede po dálnici i přes 130 :-)

Doplňky na motorce - Jelikož jsem si myslel, že je to stroj nafurt tak novější nosič kufru, plotna a kufr GIVI V47 s bílým krytem a brzdovým světlem, zástěrky na přední blatníky, alarm, vyhřívané gripy, držák navigace, boční brašny, po zkušenostech s přehřívánám doplněny teploměry KOSO jinak přídavné plexi už tam bylo a k tomu bílá kola a obšitý sedlo

No po pěti letech a skoro deseti tisíci kilometrech na čtyřkolce SMC 301 JUMBO po zapomenutých silničkách Krušných hor a Šluknovského výběžku a mnoha řemenech variátoru jsem se rozhodl pro vhodnější stroj pro lehkou turistiku. Odmítal jsem si dělat řidičák, všichni motorkáři pro mě byli dárci, v 18 ti mě JAWA 350 skoro porazila na zem sotva jsem se jí dotkl a když mě půjčili Babetu, neuvěříte ..postavila se mi mezi nohama na zadní)) prostě jsem byl přesvědčenej, že ze mě nikdy motorkář nebude( no kdybych tušil)) Tak jsem objevil tříkolový maxiskůtry na který nepotřebuju řidičák)) hurá...no MP3 a Peogeot drahý a design mi prostě nesed a starší jsem nechtěl...a když jsem uviděl Quadro , tak si říkám to je ono...projel jsem se kolem prodejny a začal řešit prachy. První jízda byla napínavá ale úžasný zážitek, na netu jsem našel skůtristy a začali jsme společně projíždět krásy Čech. Ze začátku my přišly některý zatáčky ostřejší než se zdály, tak jsem se naučil trošku předpřeklápět a trošku do klopení Quadro přemlouvat. Motor trošku víc vibruje, no jednobuch asi stejnej jak ve čtyřkolkách AEON, pokud jsem jezdil sám, výkon dostatečný, bzdy OK, spotřeba průměrně 4,7, ve dvou více...Velkou výhodou velký úložný prostor pod sedlem 60 L k tomu zadní kufr 47 L..takže na jednodenní výlety se vejde všechno a na víkend jsem přidal boční brašny, plasty olepil ochrannou folii a opřel brašny, folie pak sundal. Sedlo pohodlný velký i pro spolujezdce, nevýhoda že si nohy člověk dá jen do jedný polohy. Ale dokázali jsme na tomto stroji za víkend projet 1100 km i s manželkou, kdy jsem se na konci obával kam mě pošle..neposlala...k tomu ta jistota třech kol a při průtrži a pěti cm vody na silnici to jede jistě jak tank...No a ted problémy pod držákem kufru nosný trubky nevydržely a sotva jsem dojel do garáže jedna praskla ve svaru, no kde udělali soudruzi v Asii chybu, opraveno, pak se mi to občas přehřívalo, prý to není možný, že je to novější model s úpravami... nebyl, upraveno vyměnen termostat a čidlo, vlétě nadávám jak to blbě svítí do země a kámoši hele nesedí ti ten předek nějak nízko...seděl, prostě hydraulický pérování často uniká a je třeba dufouknout, přední náprava má být ve tvaru A jak je do V..je to špatně a do zatáčky nenaklopíte jak je třeba...postupně mi taky přišlo že po zahřátí ztrácí výkon..neodstraněno že je to OK přesto že jsem na stroj přidal co se dalo, začal ve mě hloubat červík co s tím...a při pivku s motorkářema v jedný hospůdce at se jdu podívat na T Maxe Přesto všechno jsem rád za 10000 km na Quadru, že jsem díky tomuto stroji potkal dost dobrých lidí a viděl po republice tolik, co snad za celý život ne a to způsobem do té doby nezažitým, prostě jsme už taky takoví mototuristi