Kawasaki Z 750S (2006)

Vlastník Homer73
Vloženo 2.3.2017
Aktualizováno 2.3.2017

Od samého začátku jsem měl jasno, že chci zkusit právě tento motocykl, protože ve svém "moto vývoji" jsem se rozhodl jít cestou postupného zvyšování objemu a výkonu. A pak, Kawasaki mám prostě rád a líbí se mi S-kové řady.

První dojmy - Mohu srovnávat jen s předchozím strojem (Kawasaki ZR-7S). Od první chvíle jsem měl dojem, že je Z za jízdy o dost lehčí než ZR (v suché hmotnosti je rozdíl zhruba 5 kg). Z se krásně vodí, ve zpětných zrcátkách není za jízdy nic vidět a baťůžek si moc pohodlí neužije ...

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil každému, kdo hledá spolehlivý, jednoduchý stroj, se kterým se nechá i cestovat a kdo měří tak 180 cm a méně.

Doplňky na motorce - Topcase Kappa včetně kufru 48 l.

Malý Zed byl logickým krokem v mém evolučním moto vývoji. Pokud člověk jezdí sám, poskytuje Z výborné svezení. Je pravdou, že originál sedlo není nic moc extra a hlavně baťůžek si to moc neužije. Já jsem jel prakticky v kuse nějakých 500 km a zadek ani záda mě nebolely. Slabinou Z jsou určitě zrcátka, protože v těch není celkem nic vidět ,teda kromě vlastních ramen. A taky se hodně "třesou", takže kdyby auta za vámi nesvítila, moc by nebyla vidět.
Co se určitě na Z povedlo je motor. Táhne už od nízkých otáček a často se mi stávalo, že jsem při vjezdu do obce "zapomněl" podřazovat kochaje se okolím při rychlosti 60 km/h a pak jsem se divil, že při výjezdu z obce mi nejde řadit. Jak by to taky mohlo jít, když jsem jel celou dobu na 6. Samozřejmě dynamika jízdy na 6 při rychlosti 60 km/h je celkem nic moc. Pokud si chcete užít dynamickou jízdu, chce to točit do vyšších otáček. Při takových 7 500 ot/min chytá Z druhý dech a pěkně táhne za ruce, fakt nádhera.
Za zmínku stojí také poměrně "velký" úložný prostor, kam se vešlo originál nářadí, reflexní vesta, lékárnička, antipich a zámek na moto. Bohužel se na tento motocykl dost špatně shání zavazadla, respektive držáky zavazadel, takže pokud má moto topcase, je to výhra, boční držáky na kufry se prakticky nedají sehnat.
Pokud bych to měl nějak shrnout Malý Zed v S-kové verzi je zábavná, spolehlivá a jednoduchá motorka, se kterou se dá jezdit kolem komína, ale také se s ní nechá cestovat, pokud jede člověk bez baťůžka. Myslím si, že vzhledem k vlastnostem a ke své ceně, která není nijak vysoká, je to docela nedoceněná motorka.