Yamaha XT1200Z Super Tenere (2010)

Vlastník Chorche-Páne
Vloženo 24.2.2017
Aktualizováno 6.1.2019

Velká Japonská mašina pro Velký kluky

První dojmy - Hned při první jízdě motorka padne krásně do ruky. Oproti předchozímu 3 válu je to trochu nezvyk. Motor krásně tahá v celém rozsahu,ale chce to jezdit na mode ,S" Maji to japončíci prostě docela precizní.

Motorku bych doporučil pro - Super pro cestovatele

S mašinou jezdím dvě sezony a zatím maximální spokojenost. Po předchozím Tigerovi 1050 jsem chtěl velký enduro na větších kolech. Po zkušenostech s Triumphem jsem koukal po Exploleru 1200,ale naskytla se mi koupě Tenerky 1200. Projel jsem se a bylo rozhodnuto,že jízkusím. Dneska už vím,že jsem neprohloupil. Motorka byly holátko,tak jsem ji musel zase trošku doladit k obrazu svému. Přidány vyhřívané gripy Oxford,padáky SW Motech,navigace,stavitelné plexi Touratech,kufry Trax, top case Givi,snímání tlaku v pneu,výfuk Mivv,.podsedlová výplň Pyramid,deflektory plexi Yamaha,CNC páčky,ukazatel zařazené rychlosti Gipro a ještě bych rád jiné sedlo.To mi příde dost tvrdé a stahuje me dost k nádrži. Mám přes 190cm a po přidání deflektorů a stavitelného plexi je ochrana proti větru naprosto v pohodě. Musím japonce hodně pochválit za převodovku. Kvalty tam padaji lehce a naprosto přesně. Spotřeba je podle mě OK. Ve dvou s plnou polní i běžný ježdění okole 6 litrů. Jízda ve dvou,kvůli které jsem moto kupoval, nedělá motorce vůbec žádné potíže a cestování si užíváme. Na mašině jsem najezdil asi 10000 km a jestli bude takhle fungovat dál,tak to nebude mít chybu. Jediné co jsem opravoval,bylo palivové čerpadlo. Vyčistil jsem ho a je po problému.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 22:22 10b.

panLeos
panLeos napsal 15.06.17 v 18:34 10b.

Správná volba

Jinete
Jinete napsal 02.04.17 v 20:16 10b.

Krásná jako ta moje

radek89
radek89 napsal 03.03.17 v 22:11

Krása

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 03.03.17 v 22:07 9b.

Pěkná mašina,ať slouží