Triumph Scrambler (2010)

Vlastník TangoLima
Vloženo 13.2.2017
Aktualizováno 27.2.2019

Vloženo: 18.07.2018, Uskutečněno: 18.07.2018, Stav tachometru: 15 km, Zhlédnuto: 39x

Je zvláštní, jak s každou výměnou low cost plastového nebo ošvindlovaného dílu klesá moje tolerance k ostatním dílům. Např. po tom, co jsem vyměnil světlo mi začala vadit plastová zrcátka a už teď vím, že další na řadě budou řidítka :D

Moje motivace vyměnit světlomet spočívala jednoduše v tom, že se mi nelíbilo matné texturované sklo a hlavně obrovské plastové tělo, ve kterém se sice pohodlně schovala veškerá kabeláž, ale nevzhledně vyčnívalo dopředu z motorky a ten laciný plast působil prostě tuctově a neadekvátně. Jak pak máte vyprávět někomu o poctivých britských bucharech, když světlomet má 20 cm ABS plastu :)

S novou volbou světlometu LSL Six Days jsem sehnal i kryt od amerického výrobce AltRider, jehož kvalita zpracování mě přesvědčila již u krytu chladiče oleje a rozšíření packy.

Světlomet má průměr 16,5 cm a odpovídá standardnímu, směrem dozadu se ale protahuje do špičky a tělo je celkově menší. Je celý černý, hliníkový a působí robustně. Jediným mínusem je, že se do něj kabeláž vejde - mírně řečeno - obtížně. Štekr od zapalování do něj bohužel nedosáhne, ten zůstal venku zaizolován černou páskou, aby nerušil konturu.

TangoLima (9) napsal 27.07.2018 v 15:02

Hele oni se na STK tvářili blbě i na ten originální gril, takže očekávám, že se budou tvářit blbě i na tenhle. Ani na originálním nebylo vyražené homologační éčko, takže vlastně nevím, jak to objektivně rozhodnout. Naposled se spokojili s tím, že to je originální díl a tak mě dál neprudili.

T601 (23) napsal 27.07.2018 v 13:42

Když mi praskla parabola, taky jsem hledal alternativu ... akorát, že mně se ten originál líbí stejně, jako tobě LSL Nakonec jsem jí díky takovým měničům jako jsi ty sehnal za rozumnej peníz . Určitě ti to bude svítil líp než ta originální bludička, ale nevím, jak se na STK budou tvářit na ten libovej gril. Ať ti slouží, máš to hezký

• TTP EFI Stage 2 Power Induction Kit

Triumph Twin Power - legendární britská firma, která na konci roku 2022 ukončila činnost vyrobila kit pro kompletní předělání systému sání. Celý airbox šel ven, byl nainstalován moc pěkný hliníkový kastlik s podsedlovou

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.04.2023
    Uskutečněno: 02.04.2022
  • [2019] Pivot Pegz Mk3

Scram je enduro, takže potřebuje enduro stupačky. Tečka. A teď ten dlouhý příběh. Kdo chce na Scrama stupačky, nemá moc možností. Dá se improvizovat a shánět informace na britských fórech, z jakých jiných endur pasují s

Vloženo: 10.06.2020
    Uskutečněno: 25.07.2019
  • [2018] Motone - přemístění zadního brzdiče

Zadní brzda u Scrama je skvělá - brzdí jako víno, blokuje kolo když chci a přitom se dá dobře dávkovat. Má ale jednu nevýhodu - umístění. Scrambler se čím dál tím více podobá enduru, ale zadní třmen umístěn zespodu ky

Vloženo: 28.06.2018
    Uskutečněno: 28.06.2018