Triumph Scrambler (2010)

Vlastník TangoLima
Vloženo 13.2.2017
Aktualizováno 27.2.2019

Vloženo: 23.04.2018, Uskutečněno: 18.04.2018, Stav tachometru: 14400 km, Zhlédnuto: 23x

Technicky nejrozsáhlejší a výsledkem nejznatelnější úprava Scrama. Zatím.

Nový setup obsahuje:
1) Emulátory
2) Progresivní pružiny
3) Adaptéry předpětí
4) nezbytné úpravy spodku vidlice pro lepší průtok kapaliny
5) o 20 mm méně kapaliny do každé vidlice (vzduchový polštář)

Celý postup a vysvětlení pro anglicky rozumící je přímo od George z TEC Bike Parts zde (btw George Milburn je skvělej člověk, díly od něj opravdu doporučuji):

Výsledek? Skvělý! Každý, kdo má sériovou vidlici na Scramovi a nechce to z jakéhokoliv důvodu předělávat na Ohlinsy se stejně mizerným zdvihem, je tohle nejvýhodnější upgrade. Pro méně náročné uživatele bych místo celkové konverze doporučil alespoň pružiny - to je skutečně úprava za pár peněz a s minimálním úsilím. Dokonce bych ji doporučil i jezdcům i pro jízdu na silnici. V ČR totiž potkáte krosovou roletu i na dálnici.

Co jsem tím získal?
a) nastavitelnost přední vidlice
b) podstatně redukované potápění při prudším brzdění
c) možnost v terénu jet podstatně agresivněji
d) žádné kmitání řidítek při vyšších rychlostech
e) celkově jistější, plynulejší řízení s daleko lepší odezvou - teď už vidlice skutečně něco dělá i při přejetí hlubších nerovností a/nebo více nerovností za sebou.

Na co si dát pozor při instalaci?
Předně bych doporučil sehant si nové měděné tesnění pod spodní šrouby - zdá se to banální, ale než jsem jej sehnal, objel jsem kdejakej servis a hobby market. Nakonec mi zachránil Mercedes Benz v Plzni.
Velice důležité! Pokud někdo bude kupovat emulátory, dejte pozor, aby v balení byly obsažené vymezovací kroužky , jinak hrozí jejich zničení o spodky tlumičů - nesedí totiž od výrobce přesně na kovové tyče. Zde bych odkázal na Tec Bike Parts, které mezikroužky standardně dodává spolu s emulátory samotnými.

Co se úprav týče, je třeba zkrátit vnitřní trubky (rozpěrky) v závislosti na setupu - v případě montáže emulátoru i adaptérů o 28 mm (emulátory o 20 mm, kvůli horním adaptérům o dalších 8 mm).

Spodní trubky je třeba vyvrtat - z původních 2x 4 mm děr na 6x 8 mm.

Celá vidlice pak uvnitř vypadá takto:

Jen pro úplnost - olej jsem zatím ponechal 10W, v případě potřeby použiju lehčí 7.5W.

Casari (0) napsal 02.05.2021 v 12:28

Nemáě ještě někde odkaz na ty díly prosím ? Stále jsi spokojen ?

T601 (23) napsal 25.04.2018 v 20:08

No pane jo, ty ses do toho zjara pěkně obul Popsals to všechno úplně přesně, změna vidlí je fakt nutnost a v kombinaci s upgradem brzdy získáš úplně novou motorku. Ale přecijen ti jednu věc vytknu - máš to nechutně čistý! Umaž si tu pokojovku trochu

• TTP EFI Stage 2 Power Induction Kit

Triumph Twin Power - legendární britská firma, která na konci roku 2022 ukončila činnost vyrobila kit pro kompletní předělání systému sání. Celý airbox šel ven, byl nainstalován moc pěkný hliníkový kastlik s podsedlovou

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.04.2023
    Uskutečněno: 02.04.2022
  • [2019] Pivot Pegz Mk3

Scram je enduro, takže potřebuje enduro stupačky. Tečka. A teď ten dlouhý příběh. Kdo chce na Scrama stupačky, nemá moc možností. Dá se improvizovat a shánět informace na britských fórech, z jakých jiných endur pasují s

Vloženo: 10.06.2020
    Uskutečněno: 25.07.2019
  • [2018] LSL Six Days světlomet + AltRider grill

Je zvláštní, jak s každou výměnou low cost plastového nebo ošvindlovaného dílu klesá moje tolerance k ostatním dílům. Např. po tom, co jsem vyměnil světlo mi začala vadit plastová zrcátka a už teď vím, že další na řadě b

Vloženo: 18.07.2018
    Uskutečněno: 18.07.2018