Honda CRF1000L Africa Twin (2016)

Vlastník kaencz
Vloženo 10.2.2017
Aktualizováno 25.10.2019

Je nádherná, vysoká, lehce ovladatelná a velice pohodlná.
Splněný sen.

Motorka koupena od FIRMA:Autocentrum Jan Šmucler (Plzeň 3-V

První dojmy - Výborně ovladatelná, spolujezdce jsem ani nezaznamenal, na sériový výfuk - krásný zvuk. Za jízdy jsem prakticky nepocítil vítr, v tomto směru obrovský skok z naháče :). Dobře pobírá nerovnosti na silnici a i ve větších rychlostech je stabilní.

Motorku bych doporučil pro - pro toho kdo chce cestovat pohodlně po cestě i ne-cestě.

Doplňky na motorce - komfortní stupačky pro spolujezdce, snížené a přešité sedlo, padací rámy Heed, ochranné polepy na nádrž, Batzen Screen Riser, reflexní proužky na ráfky, BarkBuster kryty rukojetí, větrný deflektor pod řídítka, tempomat kaoko, 12V zásuvka s 2 USB.
Plánuji: kufry

9.2.2017
Po neskutečně dlouhých 3 letech kdy jsem pečlivě studoval a vybíral moje následující moto, jsem byl nakonec rozhodnutý pro novou Hondu VFR 800 X Crossrunner. Jenže to jen do doby než jsem minulý rok na Moto salónu v Brně uviděl naživo Afriku. Sedl jsem si na ní a věděl že to je ta pravá. Zamiloval jsem se a od té doby uteklo 11 měsíců a dnes ji konečně mám doma. Jsem opravdu šťastnej :) ,no... víc budu až povolí mrazy :D

14.3.2017
Mám zatím najeto 800km, za pár dní pujdu na 1. garančku. Drobet se mi chytly dráty na kolech, ale dealer mi říkal že už to Honda řeší a rozhodně mi je vymění za nové z nerezové oceli z modelu 2017. Jinak jsem naprosto spokojený, Africa je úžasně ovladatelná, přítelkyně jako spolujezdec si chválí pohodlí, na naše rozbité silnice je prostě perfektní :).

3.4.2017
Najeto zatím něco přes 1400 km, motorka po garančce a konečně můžeme začít pořádně cestovat, zvykám si na ní víc a víc jí poznávám a baví mě, celkem příjemná je i spotřeba 4.4l/100km. Je skvělá :).

7.5.2017
Na tachometru máme prozatím natočeno 2800km, miluju jezdit po všech typech silnic, ale popravdě čím horší někde zapadlá slnice či cesta, tím líp. Projíždět vesnice s nulovým provozem, zkrátit si to po šotolince nebo polňačce. Jezdím sám i se spolujezdcem - zatím tedy bez bagáže, ale spokojenost v obou případech. Už teď jsem si jist že spolu zůstaneme dlouho :)

30.7.2017
Absolvovaná týdenní dovolená na Slovensku 2000km se spolujezdcem a zavazadly - naprostá paráda, rozbité cesty nebo rychlejší přejezdy, větší kilometrový nájezd,nepřízeň počasí a pohodlí, ve všem nás podržela a fungovala tak jak jsem chtěl :), celkově mám s Afrikou najeto necelých 9000 km, budou potřeba vyměnit pneu, jen nevím zatím které vybrat.

3.12.2017
Za letošní rok natočeno 11000 km, původní pneumatiky jsou na konci životnosti, tak už mám doma nové, tentokrát zkusím Mitas E07 Dakar, které podle recenzí by mohly být ta správná volba pro mě - uvidíme. Jinak konečně jsem si našel čas na reklamaci drátů z kol (vymění mi je za nerezové z novějšího modelu). Stále jsem s motorkou nadmíru spokojený, baví mě na ní jezdit, těším se na novou sezónu, plánujeme rakouské alpy.

31.3.2018
Letos mám najeto zatím jen asi 600km, byl jsem na garanční prohlídce v "Racing Team H.J.M" ,super jednání - už budu jezdit asi jen k nim. Zajíždění nových E-07 Dakar nebylo moc příjemné (hodně gumové), po ujetí asi 200km to začalo být lepší ,no a teď už je to super a nemůžu si je vynachválit - splňují to co jsem od nich chtěl, ale uvidíme až na nich najedu víc. Namontoval jsem si redukci na nastavování čelního plexi "Batzen Screen Riser" zvedl asi o 5 cm výš a spokojenost, žádné turbulence do kšiltu od helmy, prostě paráda. Také jsem si nechal ušít nové sedlo od "Extreme Polster" ,podle mě vypadá na Africe fakt dobře a je opravdu hodně pohodlné.

27.1.2019
Celkem mám najeto 23000km ,přes zimu nejezdím .Chystám se na 2. servis.Po zvažování co po Mitaskách zkusit za pneu, jsem se rozhodl zase pro Mitas, byl jsem snima spokojený (jen dozadu zkusím tu novou E07+ dakar). Ježíšek nám nadělil BarkBusters blástry a mechanický tempomat kaoko,tak se těším až to tam namontuji :) .Letos se chystáme do Polska k moři a moc dobře vím že si to s afrikou užiju, stejně jako každý den, je jedno jestli jedu po okolí a zkrátím si to někde přes polňačku, nebo jedu někam dál.

19.5.2019
Byl jsem na garančce po 24000km takže (seřízení ventilů,výměna vzduchových filtrů, výměna oleje a celková prohlídka) + jsem nechal přezout nové pneumatiky a výměna řetězové sady. No nebylo to zrovna nejlevnější ale co :D.
Letos počasí zatím moc nepřálo, tak mám nalítáno jen 2000km. Každopádně to brzy doženu :) .Nově obutá Mitas E07+ (zadní) je opravdu lepší ve všech vlastnostech než E07-Dakar, jen mi přijde že se o něco rychleji sjíždí, ale to poznáme časem. Namontoval jsem větrnej deflektor (pěknej - žádnej plast) pod řídítka od kolegů z Polska a musím říct že to rozhodně jde poznat, pořád tam nějaké turbulence byly, teď už ne. Letos jsme bohužel z partnerských důvodů museli zrušit naplánovanou dovolenou do Polska, tak ještě přemýšlím kam vlastně letos pojedu. Přemýšlím o Rumunsku.

6.8.2019
Po absolvované dovolené v Rumunsku , kde jsme najezdili 3000km se mi jen potvrdila moje spokojenost s tímto strojem. Na tachometru mám teď 30000km a tuhle motorku bych neměnil. Jak říkám všechno v dnešní době má nějaké ty vady, nic není dokonalý. vzorek z Mitas E07+ už mám prakticky skoro pryč, takže určitě nevydrží tolik co obyčejná e07,ale chová se mnohem líp na asfaltu, na vodě a nehučí.

25.10.2019
Na tachometru 33000km, motorka šlape krásně.. Asi by se hodily vyhřívané hefty, jelikož už to není venku tak teplý, každopádně zatím neplánuju zazimovat, sice toho letos už moc nestihnu, ale co ještě to nevzdáváme :D
Přes zimu musíme poladit konečně kufry a nové bačkory.

Dr.Ruby
Dr.Ruby napsal 15.01.23 v 17:14 10b.

Zdravím, mohu se zeptat kde jste sehnal ty proužky na ráfky?
Díky

David40
David40 napsal 26.04.20 v 09:12 10b.

Moc pěkná, ba krásná.Taky jsem o ní uvažoval,měl jsem Hondu předtím.

jiřus69
jiřus69 napsal 24.03.19 v 12:14 10b.

Pěkně "vystajlovaná" Africa se sedlem lepším než origo

nobady
nobady napsal 27.01.19 v 11:15 10b.

Sedlo opravdu pěkný ,o motorce ani nemluvě !

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.12.18 v 21:38 10b.