Suzuki M1800 IntruderR (2016)

Vlastník Pe3k
Vloženo 8.2.2017
Aktualizováno 21.5.2017

Vloženo: 15.09.2017, Uskutečněno: 05.09.2017, Stav tachometru: 13101 km, Zhlédnuto: 20x

Poměrně rychle ubývající dezén zadní pneumatiky MICHELIN COMMANDER 2 bylo potřeba před plánovanou cestou na "20th European Bike Week 2017" vyřešit.
A jak jinak než na poslední chvíli.
Po poslední prázdninové vyjížďce a koupání v břidlicovém lomu u Svobodných Heřmanic, v garáži zjišťuji, že dalších plánovaných 2000km na "Faaker see" ta guma nedá a že je potřeba ještě před středečním odjezdem přezout. Následuje otázka, jakou značku pneu koupit a kdo mi ji 100% do odjezdu doručí. Volba tentokráte byla jasná – všemi vychvalovaný Metzeler Marathon a jeho novou řadu 888.
Proběhl rychlý cenový průzkum trhu a bylo jasno.

Bohužel jsem kvůli nutnosti platby převodem u cenově nejvhodnější polské firmy Oponeo od nákupu upustil, protože jsem nechtěl riskovat prodlení s převodem. Nakoupil jsem tedy u Brněnské firmy, kde jsem si telefonicky ověřil dodržení lhůty doručení. A jak bylo slíbeno, tak bylo doručeno.
Jaké bylo překvapení, když mi v úterý dorazila nová nevyzrálá 19týdnu stará guma (DOT1717). Ale co už.

Disk s pneu Michelin jsem si sundal již v pondělí odpoledne. A kolo čekalo v kufru auta. Takže proběhlo rychlé přezutí v nedalekém Pneu Janda.

Po šichtě hurá do garáže nasadit a připravit moto na středeční ranní cestu. Jaké bylo mé překvapení, když při nasazování na mne kouká šipka ROTATION v opačném směru.
Kdyby si to klučina před přezutím neověřoval, nakonec to stejně nasadil blbě. Takže vše uklidit a hurá zpět do pneuservisu. Ještě že mají do 18hod. Chlapec nebyl moc rád. A už vůbec když se to doslechl šéf. Co naplat, stát se to může každému.

Nasazení pneu již proběhlo bez škod a komplikaci. Pneu má velmi slabou ochranu ráfku. Dokonce slabší než Commander2, tak budu doufat že nedojde k defektu nebo že to maj nějak ošetřeno a jízda po ráfku se neuskuteční.

Na MICHELIN COMMANDER 2 jsem najel 7.345km a předpoklad že bych ještě tisícovku udělal vůbec není smělý. Poměr cena/výkon oproti originálních a výrobcem doporučovaných Dunlopech D221 je při předpokládaném nájezdu o 45% větší . Což při nižší ceně Commanderu (4.381,-Kč) je velmi dobré. Jízdní vlastnosti nijak nevybočovali – není co řešit.
Gumu jsem si schoval ale nejsem moc přesvědčen, že ji, kdy nasadím z5 abych ji dojezdil. Sundaná vypadá mnohem zranitelněji než nafouknutá.

Fotogalerie:

• Servis 36.000 km

Po dvacetisedmi měsících od pořízení, přichází řada na servis po 36.000km. Jelikož je po záruce tak ve vlastní režii. :-) 36 tisíc, to je "velký servis", to máme výměnu: - Oleje v motoru - Oleje v kardanu - V

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.05.2019
    Uskutečněno: 19.05.2019
  • Servis "dva roky"

Dvouletá záruka na motorku skončila a to je čas kdy se o mazlíka můžu začít starat sám. :-) A čím jiným začít než potřebnými úkony po dvou letech provozu. - Výměnou chladící kapaliny, vyčištěním chladiče a narovná

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.05.2019
    Uskutečněno: 16.03.2019
  • Statistika 2018

Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, já vám to tu vyčíslím. //img.motofotky.cz/upload/images/forum/2019/02/468972_70feeb8e8812662541ce7f57f5e1e6f2.jpg V sezoně 2018 jsem projel: 16.594 k

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.01.2019