Yamaha YZ 125 (2003)

Vlastník GUshi
Vloženo 31.1.2017
Aktualizováno 20.7.2017

Divoká potvora co si ráda uskočí a nikomu nedá nic zadarmo.

První dojmy - Dojmy na první pohled jsem měla z motorky strach.Přeci jen 33kw ve dvoutaktu je docela žihadlo a když to člověk nemá v ruce a sedne si na to z klidnýho čtyřtaktu na kterým se projel dvakrát tak mu takovýhle dvoutaktní žihadlo utrhne ruce ani nebude vědět jak.Jinak po prvním svezení jsem věděla že to je něco s čím nebude na trati nebo louce nuda i když do lesa to není.

Motorku bych doporučil pro - Zkušený jezdec co se nebojí něčeho divočejšího.

Dostala jsem se k ní tak že mi jednoho dne ruplo v bedně a že si koupím pitbika.Koupě se povedla a za suprovou cenu se nám do rukou dostal pit s kvalitním,ani né rok starým,motorem.Ale ten rám...Fuj,hrozná čína...Tři měsíce po koupi přišel táta s tím že vedle ve vesnici má týpek motorku s oddělaným motorem a že by se dal motor co je v pitu do té crossy.No upřímně byla jsem proti.Vidina toho jak se peru v lese s motorkou která je na řidítkách jen o 20 cm nižší než já nebyla lákavá.No po měsíci jsem kývla.Jedem pro rám a k němu dostáváme oddělaný motor.Doma zjišťujeme že je zadřený na klice a na pístu.Nic až tak "hroznýho".Opraveno,a už si vrčí s origo motorem.I když spojka neustále zlobí...

Celkově sehnat náhradní díly na tuhle motorku není žádný oříšek.Ať už se jedná o kvalitní díly a nebo nějaké "šunty" (Nedoporučuju.Oprava se poté mnohonásobně prodraží.)A ani cena dílů není nějak natažená ale samozřejmě je tu zase to že seženeme ten samý díl jednou za 10 000 a pak za 2 000 ale kvalita odpovídá ceně.

Přístup do motorky při opravách není žádná věda,mnohdy se nemusí sundavat ani plasty a to je co říct.Takovou tu rychlo opravu jako vyměnit svíčku zvládne i neznalec.Do motoru taky není věda dostat se.

No co říct k popisu dále...Divoká kobyla co vám nedá nic zadarmo .Ať už je to mnohdy startování,vyjíždění kopců,správné plynování a nájezdy na skoky a v mém případě je i nasedání tak trochu oříšek.Prostě člověk musí být připraven na vše,nikdy neví kdy "bouchnou saze" a motorka vás pošle k zemi a vy ani nebudete vědět jak ale prostě to bude tak.Také jako dlouholetý koňák můžu říct že přirovnání "divoká kobyla" je více než pravdivé.

Překvapila mě jakje lehká .Jak už jsem psala jezdím i pitbika a k mému překvapení je těžší než cross.Manipulace v užších prostorech je mnohdy lehčí než s pitem,protože ji snadněji pohodíte sem nebo tam.

Srovnala bych s jinýma 125 mx motorkama ale nemůžu protože jsem pod zadkem zatím měla jen dvě 125 a to Hondu a Yamahu.Motoricky má Yamaha krásný zvuk a šlape si to pěkně ale nedrží volnoběh.Ale tak je to dvoutakt takže není to něco co by člověk nevěděl.Honda je na to stejně ale za mě Yamaha i když jsou motorky které mají hodně navrch tak je super.

Celkověmotorka je to na trať .V lese si s ní sice člověk co má "dlouhý" nohy poradí ale já jako člověk co nedosáhne na zem na rovině se v lese stávám věřící a doufám jen v dobré terény,pole a louky.Na to je perfektní,ať je pole promočené,zorané či suché motorka to utáhne při dostatečném plynu a spojce.Skoro 45 koní je znát no :D.

Za mě je motorka úplně suprová ale není pro každého a na vše.Celkově zde nejvíce hraje roli hlavně fyzička a síla jezdce.

Driver-toys
Driver-toys napsal 23.04.17 v 20:44 10b.

Odvážná holka co to umí na enduru? To si zaslouží plnej počet bodů !

Daniel_cz
Daniel_cz napsal 23.04.17 v 17:57 10b.

Super.

Normik
Normik napsal 05.02.17 v 08:08 10b.

Bezva

Namydlenej-Blesk
Namydlenej-Blesk napsal 03.02.17 v 14:39 10b.

JakeFMX
JakeFMX napsal 03.02.17 v 09:19 10b.