Suzuki GSX 750 F (2001)

Vlastník Wex
Vloženo 29.1.2017
Aktualizováno 9.7.2017

Moje první "velká" motorka, nenápadné barvy ale se super motorem.

Kawasaki Versys 650: Starý model se mi nelíbí a nový je příliš drahý
Suzuki SV 650S: Problémový motor - v případě, že se jezdí po zadním brzdy odejde motor vlivem špatného mazání.
Yamaha FZ6 Fazer: Super moto, jezdil jsem na ni v autoškole, nicméně GSXko sem sehnal za zlomek ceny

První dojmy - Při prvním nasednutí mi přišla naprosto obrovská, dost nemotorná, ale po rozjezdu se chová jako kdyby vážila o dost méně, samozřejmě ve srovnání s mojí první motorkou (Aprilia RS 125) je o něco těžší, ale nic strašného, má pohodlné sedlo a suprový průběh výkonu.

Doplňky na motorce - V současné době žádnjé, ale mám už připravený voděodolný 12V zapalovač na nabíjení mobilního telefonu/navigace. Reflexní polep na ráfky, tankpad, karbonovou folii na vylepšení toho "obyčejného" plastu na přístrojovce.

Tuto motorku jsem vybral z důvodu, že byla od rodinného příslušníka, tím pádem za rozumné peníze a hlavně s, na tuto motorku, téměř nulovými kilometry a doloženou servisní kníhou.

Zatím jsem toho moc nenajel, ale už za to málo mohu říct, že motor má naprosto geniální průběh výkonu a zpřevodování je také OK, na 6 se nechá jet 50 skrz vesnici, pak člověk jen přidá plyn a bez škubání plynule zrychluje, až za meze zákona.

Zvažoval jsem hned po koupi zakoupení laďáku, ani ne tak kvůli zvýšení výkonu, ale kvůli zvuku. Po tom, co jsem na motorce něco najel, tak jsem usoudil, že to vůbec nemá význam, větší rachot by byl akorát při cestování otravný. Nad 7k otáček i takto má motorka suprový zvuk, v těchto otáčkách totiž motorka dostává naprosto jiný charakter, z poslušné ovečky se stává vlk, který vás chce shodit ze sedla.

Motocykl jsem koupil především na cestování a na to je myslím ideální, má dostatečnou ochranu před nepřízní počasí, ale chce to plánovat dobře trasy, není to motocykl na rozbité cesty.

Pedl
Pedl napsal 16.08.22 v 09:55 10b.