BMW R 100 GS (1995)

Vlastník mostar
Vloženo 11.1.2017
Aktualizováno 11.1.2017

Snad ještě válečná technika v retro balení 80./90. let. Kdo chce jen motorku, nikdy si jí nevšimne. Musíte chtít jen jí. Momentálně se stává doplňkem těch, pro které je jen jedna správná motorka a to GS od BMW.

První dojmy - Co Vám budu povídat. Přesednout na to z moderní motorky je šok, vše funguje zvláštně. Vlastně jako by to nefungovalo. Hlavně to nebrzdí.

Motorku bych doporučil pro - Pro staromilce pro které motorka neznamená poslední model plný elektroniky.

Doplňky na motorce - Velký kotouč Siebenrock, stavitelný tlumič Wilbers, chrániče páček Acerbis, vyšší plexi Puig atd.

Starý baworácký dvouventilový motor byl pro mě vždy taková vzpomínka z dětství, kdy jsem úžasem viděl přijet BMW R50 jako bývalou motorku Hradní stráže. Tenhle pocit se spojil s chutí ochutnat trochu cestování a bylo jasné, že to musím mít i přes už tenkrát vyšší ceny. Cestovat na moderním cestovnim enduru je už hrozné klišé.

Když se pošteluje zadní tlumič (já měl Wilbers), tak to i s dost měkkým předkem začne relativně fungovat a jede to do zatáček krásně. Čím více špatná silnice, tím více se ztrácí všechny neduhy staré motorky. To znamená, že na Slovensku v utažených zatáčkách se zaplátovaným povrchem a občas štěrkem v zatáčkách jsem za sebou nechal R1200GS i devítku Horneta. Ale jakmile najedete na krásnou silnici, tak přestanete stíhat a v náklonech jsem měl pocit, jak když jedu po hadech a moderní podvozky jedou jinou ligu samozřejmě. Možná jsem to tenkrát neměl zrovna dobře poštelované, ale nebylo to na krásné silnici ono.
Motorku jsem měl moc rád a po cestování od ČR po Ukrajinu jsem se do starých dvouventilů absolutně zamiloval a věděl jsem, že je už vždy budu mít. Ale leštěnka v podobě GS Paris Dakar byla pro mě moc dobrá. Nelíbila se mi v originále a ničit jí předěláváním jsem nechtěl a přeci jen jsem trochu agresivnější na silnici a zbytečně bych jí trápil, tak jsem se rozhodl GS i tak prodat a myslet na ní jen v dobrém.
Lásku ke starým baworákum jen potvrzuje to, že teď mám dva jiné. Už né GS.

atilla3778
atilla3778 napsal 28.01.17 v 17:48 10b.

fatman
fatman napsal 18.01.17 v 07:35 10b.

Tak tohle je klasa!
Jak já jí očumoval u Schimanskiho v obýváku ...
10bodů!

radek89
radek89 napsal 13.01.17 v 08:09 9b.

Krásné dakarové poctivé enduro

Petr_TA
Petr_TA napsal 11.01.17 v 20:37 10b.

Moooc pěknej kousek

alexander
alexander napsal 11.01.17 v 19:52 10b.

no tak to ale fakt pěknej kousek