Jawa 125 Sport (2004)

Vlastník Pýtý
Vloženo 7.1.2017
Aktualizováno 7.1.2017

Traktůrek co jel pořád a všude, celej se klepal ale všude dovezl a i když se k němu člověk občas nechoval 2x dobře, vždycky ho odměnil. Moc jsem si s ní užil. :)

Honda XR 125 L: v době kdy jsem hledal, nebyla žádná přijatelná za peníze co jsem měl.
Jawa 125 Dakar: sprtka se mi přece jen líbila víc
Loncin XM 125: slabší motor než Jawa

První dojmy - po Fichtlovi , že to jede nádherně , že se konečně svezu i rychlejia hlavně že pojedu někam na výlet někam daleko :D. začátek byl super, mašina byla v nádherném stavu jak z výroby a to měla nakrouceno něco okolo 9000km. rok výroby 2004. hlavně všechny chromy v nádherném stavu . příjemný bublavý zvouček. (holky se na mojí mašinu balit nedaly, za to starejch chlapu jsem měl kolem sebe požehnaně :D na všech moto a jawa srazech .

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci, mladí kluci, s papírama na 125ccm, a nebo lidi co chtějí užitkovej stroječek za malé peníze do práce a na ryby. či jen tak na spolehlivé ježdění do max. rychlosti 110km/h

Doplňky na motorce - jiné gripy a ovládací prvky z Dandy125, předělané sání lepší vzduch. filtr., Poladěný karburátor

Motorku jsem koupil , v krásném stavu od 1. majitele, za krásné peníze , se serviskou a vším jak má být. vstřícný prodej i komunikace .
na motorce jsem najel 18 500km, za 2,5 roku, za tu dobu jsem vyměnil , sedlo,spínací skříňku,přerušovač blinkrů,baterku,3svíčky,botku,3sady pneu,zadní světlo 2,blinkry sadu polepů, 2 řetězovky, šroub do olejové skříně za hliníkový na zakázku. každý 3,5tis. olej 0,85l.brzdové destičky 3x, náhon tachometru,tachometr a žárovky.:D
na motorce jsem si užíval , byl jsem s ní v Rakousku i na příč tomu ,že jsem zapoměl ,že musím na technickou :D , několikrát absolvovala výlety na Lipno, po jižních i středních čechách.
Motorka a jízdní vlastnosti: 125 sportka je rozklepaná, rozvybrovaná mašina co má 9,4kw. po upravení sání do motoru jako jsem měl já měla mašinka 10,1kw. Pro mladý jezdce jako 1,2. mašina ideální .. naučil jsem se u ní o co se má člověk starat na co si dávat pozor , dotahování šroubů a tak .. na denním pořádku , kontrolovat si díky vybracím i elektro spoje :D atd atd. ale to jsou prkotiny oproti tomu čím mě motorka odměnila , .nebyl sebe menší problém s motorem! .. i když mi v servisu jednou řekl pán že ten motor je nějakej hlučnej ani se nekoukl dovnitř a už hlásal jak to bude stát 12000 a ať to dám do šrotu. sehnal jsem tady v J.Čechách pána co dřív dělával ve Vodňanech v Motoru Jikov Dandy(stejnej koncept) a řekl mi , ať se na takovýhle rozumbrady vykašlu .. ten motor jak vybruje má trochu vůle a je hlučnej sice to vypadá děsivě ale takhle prostě ten motor CPI funguje, a on na tyhle mašině najezdil 80 000 jako testovací jezdec , potom už jsem té Motorce věřil. a Dobře jsem udělal. jsou věci které bych mohl na motorce pohanit samozřejmě jako , Karburátor .. občas stávkoval a nechtělo se mu moc dobře míchat směs ale po lehčích úpravách zase fachal :D , uložení zadního kola taky nic moc , spíš dost levně řešené ale koupením šnečků na zadek paráda.taky origo heft na plyn ... sekalo se lanko a tragické řešení kudy vedl bowden ... ale to sem vyřešil výměnou heftu a ovladače z dandy a to stálo cca 300,- ? ..
mašinka si nejlépe rozumí s klasikou .. silnice , rozmlácené okresky sem tam polňačka ,, ale když člověk potřeboval přejet nějakou ošklivou blátaninu , taky se dalo , ale musíš mít obuto :D cestovat se na ní dá jak jsem říkal .. dá se jako na všem ... jde jen o to .. jestli jsi duší motorkář nebo ne ! ... komfort je dobrá věc ale když mi někdo řekne jestli se dá nebo nedá na něčem cestovat :D ... mám kamaráda .. má ostrý Enduro olej 10-15 mth. je to přesně husaberg fe450 myslím z roku 2003. a v roce 2015. na něm s lehkejma upravama dorazil k moři do Chorvatska :D :) ;) takže ano je to jen o tom jak je člověk přesvědčenej a zamilovanej do svého stroje :)
jinak ke spotřebě .. Jawina si brala okolo 4l. na 100km což je libovka .. měla nádrž na 8,2 myslím takže 220km nebylo problem ujet :) jen to bylo občas o držtičku nemít s sebou lahev benálu v batohu. :D. mašina se ve 2 v zatáčkách kroutila v rychlostech nad 70km/h jako had ale dalo se na tom jet. :)
shrnulů bych to jako super stroj za ty prachy !!! (pc: 15-25 tácků za to stojí) já jí měl za 20 a byl jsem spokojenej .. i když jsem na ní občas nadával .. ale to nadává každej na svou motorku :D .. žádná láska není dokonalá :D ;) ( já plánuju kopit tuhle mašinu znovu ,upravit si jí k obrazu svému a nechat jí na ježdění po srazech .

Hulic
Hulic napsal 02.11.20 v 19:08 9b.