Yamaha XT 660 X (2005)

Vlastník Marv5
Vloženo 22.12.2016
Aktualizováno 20.8.2018

Chtěl jsem novější model ale nakonec mi padla do oka tahle tak snad nezklame.

První dojmy - Prvních dojmů zatím moc není. Koupil jsem ji ke konci roku tak moc počasí na ježdění už nebylo. Celkem pěkně se vede i přes svoji váhu tak uvidíme jak to vyladím:)))

Motorku bych doporučil pro - Doufám že pro mě :-))

Doplňky na motorce - Budeme trošku ladit:))) Výfuky Termignoni, termo páska na svodech, KN filtr, DNA víko filtru, iridiová svíčka NGK, Power comander , progresivní pružiny Hyperpro, Nádstavce řidítek 20mm, padáky v kolech vše vlastní výroby, padací rám kolem motoru , jestě chci udělat kryt pod motor protože originál je opravdu drahej:((( nějaké věci v komaxitu a sehnal jsem za dobrou cenu sadu kufrů s příslušenstvím:)

Zdravím, tak i já sem hodím svou moto:)
Vybíral jsem mezi 3 modely co nejsou zas až tak náročné na údržbu a co poradili kamarádi. Honda XR 650 vlastní ji strejda, dobré svezení super motor ale v supermotu jich je málo a ve dvou se na tom nesvezete. Suzuki DRZ 400sm prostě se mi tam zdálo těch KW málo:( Tak nakonec Yamaha:) Pročítal jsem inzerce bazary a skoro po roce a půl se objevila jedna co mi docela padla do oka. Jel jsem ji omrknout vlastnil ji solidní klučina. Dovoz Anglie od známého, trošku poupravená, přešité sedlo, zadní diodové světlo, led blinkry, nová řetězovka 14 kolečko vepředu trošku přizvednutá prdel tak jsem ji vzal. Moc jsem nenajezdil počasí už na to nebylo. Momentálně stojí na dílně, udělal jsem ložiska v kolech hodil nová gufera a gumy do rozety kam jsem po úpravě dal dvouřadé ložisko kvůli výkyvu. Tet mě ještě čekají ventily+nový olej. Úpravy co plánuji a které jsem už začal jsem popsal níže:) jak bude trošku času tak přihodím další foto.

9.1.2018
Zhodnocení roku 2017 ze sedla mé Yamahy. Tahle sezóna, mi
skrze zdravotní problémy se zády neumožnovala jezdit tolik kolik bych si představoval. Porce necelého 1000km není nijak úchvatná ale na malé zhodnocení to bude stačit :) Motorka byla v origo stavu jak jsem už zmínil. Přes zimu 2016-2017 jsem otevřel komplet sání, nainstaloval výfuky Termignoni do kterých jsem dal novou vatu, iridiovou svíčku a v neposlední řadě Power Commander V. Nahrál jsem mapu z internetu co zhruba odpovídala úpravám co jsem provedl a už jen čekal jak bude pěkné počasí. Když konečně nastal den prvního výjezdu byl jsem pln očekávání co to přineslo :) Ihned po nastartování bylo znát že to nebude žádná líná mrcha. Brutální zvuk co se line z obou koncovek přidal nejednu vrásku na obličej místních starousedliků a maminek s kočárky v okruhu 20 km ) Motorka jde pořádně za plynem a musím sním docela opatrně. I při mé výšce 187cm a váze okolo 90kg jsem schopen to na 1 převrátit když to otevřu :() na 2 dvojku jde na zadní krásně plynem :)) 150 je tam hned škoda že nemá 6 :((opravdu to oproti sériové verzi co jsem si dovezl domů jede. Nejednou mě pozlobila když jsem si myslel že to mám pod kontrolou a už mě nemůže překvapit:) Z motorky a změny co mi tyhle úpravy přinesly jsem byl mile překvapen. Po každé jízdě se vracím s úsměvem od ucha k uchu :)) ten zvouček co se line z ladáku to je bomba :) a když to zavřu to je střelba :))
Doufám že rok 2018 už bude lepší a KM budou jen přibývat :)) Tenhle rok když pánbůh dá tak to ještě doladíme na brzdě a uvidíme kolik koníku tam dupe :)))
Tak se mějte a kolama jen dolů :)))

15.7.2018 Motorka prodána a pořízen V-Strom 650.
Na XTéčko nikdy nezapomenu. Super motorka a ten zvuk jednobuchu to byla krása.

Milan1963
Milan1963 napsal 23.12.16 v 10:06 10b.