Ducati Monster 600 (2001)

Vlastník DesmoHarry
Vloženo 21.12.2016
Aktualizováno 3.3.2018

Prostě malý a hbitý Monstřik... agilní motorka se surovým zvukem. Trochu svéhlavá, člověk se musí naladit na její vlnu a žít s ní v symbióze...

Ducati Monster 900: V době koupě nebyl na trhu zajimavý kus.
Honda CBF 600N: Po svezení na dvouválu od Ducati jsem měl jasno. Ta motorka mě prostě vzala za srdce...a navíc japonec až na konec :)))

První dojmy - Prostě mazec...takový surový nezaměnitelný zvuk, je cítit malá váha motorky, je obratná, v nízkých otáčkách trochu kousavá. Ale parádní zátah na ten relativně malý výkon.

Doplňky na motorce - Miniblinkry, barend zrcatka, klín pod motor, stavitelné páčky brzdy a spojky, bag na sedadle.

Tak mám lehce přes 1000km...a jedním slovem je to paráda. Nepotřebuju 300 z místa, stačí mi hravost a lehkost tohoto dvouválce. Jedná se tedy o Monster 600 z roku 2001 s otáčkoměrem a dvěmi kotouči vpředu. Na tachometru má 36000km, ale tak znáte to... :) Moto jsem volil podle zaměření a vybíral srdcem...má mě to přeci bavit a to Monster jednoznačně splňuje.

Na motorce mám Barracuda mini blinkry vpředu i vzadu. Žárovkové, svítěj perfektně. Dále pak Barracuda zrcátka, které k designu motorky perfektně laděj, ale vidět je v nich pěkný ... no, jsou tam krásně vidět ramena :))) . Ale vyřeším to prodloužením/rozšiřujícím adaptérem na každou stranu a nebo barend zrcátky...uvidím co bude vypadat lépe. Dle pak Rutan stavitelné páčky, gripy Oxford. Řetězová sada je jako nová.

Na moto chybí větrný štítek, ale to mi nevadí-nelíbi se mi.
Gumy Michelin Pilot, ještě v obstojném stavu a držej a neházej. V plány jsou Pirelli.

Jinak už máme pár závad...děravé hadice k euroufukum...zkraceny, ale mám už náhradní silikonové. Poté utržený odvzdušňovací šroub spojky, což znamenalo výmenu banjo šroubu, který drží spojkovou hadičku a je v něm odvzdušňovák (pouze a jedině original Ducati, neboť má specifické rozměry. Objezdil jsem kvůli tomu skoro celý pardubický a královéhradecký kraj...). Odvzdušnění spojky jedině natlačit zespod přes odvzdušňovák, jinak to nemá smysl a nepovede se vám to.

Jinak motorka je lehoučká, skvěle ovladatelná. Motor nemá rád otáčky pod hodnotou 3000, pak škube, kucká a těžko se sbírá do otáček. Je to dvouválec, člověk se musí sžít s velkým brzdným účinkem motoru. Moto je agilní, spolehlivě táhne až do 150, pak už to hitparáda není, ale na to tahle moto není určená. Je to motorka na zatáčkovité okresky, kde vynikne síla motoru už od nízkých otáček. Typický zvuk je pak kapitola sama o sobě. Člověka vyložně bavi motoru ze zatáček nakládat co to jde...rozehraje se parádní hard koncert...žádný ječivý rýžový popík... Přední brzdy jsou řádně jedovaté a člověk s nimi musí opatrně. Moto je poměrně nezáludná a uživatelsky přívětivá, zadní kolo se při podřazování neblokuje (abych vyvrátil další z urbanstories...), ale není to čtyřvál s hladkým chodem. Ducati buď miluješ a nebo nenávidíš...mezistavem je povědomí o značce. Jo a abych nezapomněl, že by byl servis vylrazně drahý oproti konkurenci to nevím...vetšinu věcí si udělám sám ( např. Vyměna oleje, filtrů a svíček me vyšla na cca 1000), kontrola desma vyšla na krabku cigár..).

Co se týká servisu, proběhla kontrola desma, výměna oleje a filtrů, brzdovky a spojové kapaliny, výměna svíček za iridiové NGK (ne fakt se neulévají a moto startuje na brnk...). Výměna žárovky světlometu za nightbreaker laser, leštění světlometu, výměna nefunkčního osvětlení spz za led.

No a to je zatím vše, uvidime co bude dál :)

7/2017
Tak čas pokročil... trochu úprav. Konečně vidím v zrcátkách víc než jen svoje záda :))) s taky už se slyším :D
Klín pod motor je otázkou vkusu jednotlivce, ale mi se tam prostě líbí...

Tomas_HK
Tomas_HK napsal 15.04.17 v 01:52 7b.