Babetta 207 (2014)

Vlastník Ondrero
Vloženo 18.12.2016
Aktualizováno 21.12.2016

Moje největší srdcovka. Je to stroj který vlastnil můj tchán, který už bohužel nežije. Moje žena na ní jezdila ještě jako malá po zahradě...v roce 2010 po povodních měla být hozena do šrotu. Jenže...

První dojmy - Ještě před osudným rokem 2010 jsem na tomhle stroji semtam ze srandy zablbnul po zahradě. Teď už stojí jen v obýváku a nikdy už nepojede...

Doplňky na motorce - Beretta celá je jako doplněk. Doplněk obýváku

Po povodních měla být Beretta hozena do kontejneru. Byla totál v háji. Všechny ložiska, motor a ostatní díly vyrezlé a od bahna.
Moje představa nebyla jí zachranit a dávat do origo stavu, ale postavit stroj na blbnutí pro děti na zahradu. Vše se ale zvrtlo a já s přístupem k obráběcím strojům začal tvořit.
Berettu jsem stavěl pomalu a nebyla to priorita. To znamená že stavba trvala přes 3 roky.
Na Berette jsem se ale nejvíc profesně naučil.
První dily ze začátku jsem šmudlal ještě na klasické frézce a ty poslední už přes CAD-CAM a CNC centru.
Už jsou to 2 roky co je hotová a dnes bych zase vše dělal jinak. Ale to nechci právě. Takhle je vidět ten postup od roku 2010 do roku 2013-14.
Cafe racery pochází z Anglie, tak jsem se snažil na Berettu z Anglie něco zakomponovat. Pro ten pocit
Nakonec jsem namontoval HOPE tech brzdy na sjezdová kola a kožené sedlo Brooks. Ceny radši nechtějte vědět
Zbytek je vše má práce, včetně lakování.
Na Bohemian Custom Bikes z toho bylo 3tí místo v kategorii Tuzemák.
Vše je z 90% stavěné na pohled. Nicméně vše je funkční a z duralu 7075. Ráfky jsou Simson předek a MZ zadek.
Motor je 207, ale hlava,válec a karbec je 210.
Klika je na jehlách, upravená spojka, nový výbrus, všechna ložiska. Hlavu jsem snižoval. Kanály ve válci jsou upravené a slícované
Dalo by se toho napsat spoustu, ale fotky musí stačit.

oskaradam
oskaradam napsal 10.07.18 v 22:11 10b.

Krása, hrozně se mi líbí už ta červená verze, chtěl bych udělat něco podobného a tak se ptám, jak jsi tam dal ty tyče od tlumičů pod řídítka? A jak jsi je tam potom uchytil?

Ondrero
Ondrero napsal 25.12.16 v 22:30

Děkuji moc za uznání. To člověka potěší.

mari
mari napsal 25.12.16 v 20:38

tak takhle to dopadne, když se spojí um s velkým U s fantazií a dovede se to do finále, smekám pane

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 25.12.16 v 19:09 10b.

Kdo umí, ten umí a kdo neumí...ten může alespoň obdivovat

Takže obdivuji Tvojí zručnost i nápaditost, je to originální kousek

ronin10
ronin10 napsal 25.12.16 v 16:45 10b.