Honda CBR 125R (2005)

Vlastník Flakon
Vloženo 17.12.2016
Aktualizováno 17.12.2016

CBRko je lehká, malá a hbitá motorka

Motorka koupena od soukromý prodejce

Honda XL 125V Varadero: V danou chvíli nedostatek financí

První dojmy - Motorku jsem kupoval v Mohelnici, bylo na ni třeba dost věcí opravit, ale dohodli jsme se s prodejcem na nějaké slevě, tak jsme ji naložili na vozík a jeli směr ostrava.

Motorku bych doporučil pro - Moto je supr pro mladé začínájící motorkáře a hlavně motorkářky menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - laděný výfuk SBK, gelové rukojeti.

Po roční pauze po nehodě jsem začal pokukovat po nějaké nové motorce, na silnější jsem neměl papíry a ani jsem se do větší moc nehrnul, protože vím, že i na 125 se dá pěkně vysekat :P . Vybíral jsem mezi CBRkem a Varaderem (které mě lákalo víc, ale kvůli financím jsem jeho koupi odložil na později). Vyhlídl jsem si CBRko v Mohelnici a s kamarádem jsme zapřáhli vozík na tažné a vyrazili pro ni. Motorka sice pěkně startovala, ale hned na ní bylo vidno, že potřebuje nějakou komplexnější péči. S prodávajícím jsme dohodli slevu a za 16500,- jsme motorku vezli po pár hodinách strávených přepisu motorky domů. Stejně jako spousta motorkářů by jednou chtěla mít motorku v obýváku a s touto moto jsem si tento sen alespoň na krátkou dobu splnil. CBRko jsme ve 3lidech vytáhli po schodech do 3.patra paneláku a zaparkovali v bytě. Během následujících 2 měsíců se motorka vyhřívala v teple zatímco jsem ji z velké části rozebral, pročistil, promazal, něco povymněňoval a složil zase zpátky. Motorka se mi líbila a dle mého na 125 jela velmi pěkně, nikdy mě nikde nenechala. Jen palivoměr není uplně spolehlivý takže je vhodné vozit s sebou nějakou tu flašku s benzínem pro případ :). I přesto že se mi moto líbila a byla spolehlivá moc jsem na ní nenajezdil (asi 3000km). Prostě jsem zjistil, že je na mě moc malá a při delších cestách, které jsem chtěl absolvovat jsem z ní byl celý dolámaný. I když klikaté cesty na ní byly zábava! Díky CBru jsem si ale uvědomil, že Hondy jsou opravdu kvalitní a velmi spolehlivé stroje i když už mají něco za sebou, proto jsem v půlce druhé sezóny tuto moto vyměnil za rozměrově větší a pro mě na cestování pohodlnější varadero 125. CBrko jsem ale hned neprodával, a nechal jsem ho do konce sezóny své přítelkyni, která mohla začít sbírat zkušenosti na levné motorce, kterou když rozbije tak se nic nestane :P.

Flakon
Flakon napsal 17.12.16 v 18:42

Díky :), už je ale dál ve světě. Přítelkyně ji za 3měsíce sezóny dala zabrat víc jak ja za celou dobu předtím :P. Jakmile bude chvilka času přidám další své moto.

silvinka
silvinka napsal 17.12.16 v 13:59 10b.

pekne jsi ji zrestauroval preju spoustu stastnych kilometru bez problemu