BMW K 1300 GT (2011)

Vlastník Quasar
Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 5.2.2019

Nádherná bestie-vrchol potravního řetězce...Nirvána na dlouhých cestách.

Motorka koupena od FIRMA:BMW Invelt (Praha 5-Stodůlky) - Maximálně vstřícný přístup.

Triumph Trophy 1200: horší zrcátka, mám výhrady k palubce, tedy k umístění výstražných blikačů, jinak parádní cestovní stroj, výborný motor je velice pružný, jeho čas ještě možná přijde...než jsem poznal GT, byl toto favorizovaný stroj
Moto Guzzi Norge 1200: vibrace, kvalita zpracování, nevyhovující charakter motoru, chtěl jsem větší výkon, vůbec mi nesedla...velké zklamání, holt pro mně neměla ty správný koule
BMW R 1200 RT: horší zrcátka, nesedl mi motor, ale asi bych si zvykl, jinak výborný, lehce ovladatelný cestovní stroj
Yamaha FJR 1300 AS: již moc sportovní posed a pro mě trošku malé

První dojmy - Oproti mé staré Hondě Deauville 700 více na tom fouká, jsem lehce více pokrčený v nohách (190cm), více to žere (o litr na 100km) :-), hodně elektroniky-asi to bude i více poruchové, méně místa v kufrech...Kašlu na to... V reálu krásná barva, je to konečně velký, v běžných rychlostech hodný stroj, více to brzdí motorem, podvozek lépe žehlí nerovnosti...a hlavně tempomat ve spojení s výkonem. GT jsem zkoukl a vyzkoušel 3 další, z nichž jedna byla rezavá anglie a zbytek přelakovaný. Tato se zdála v nejlepším stavu. Měla servisku, včetně všech svolávaček, její historie byla jasná, bez poškození laku a to také rozhodlo. Když ji miluješ, ...

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, výborné i na dálnici a milovníky promyšlené techniky

Doplňky na motorce - držák GPS

Najeto asi 6000km, potřeboval jsem více výkonu na dálnice a hlavně tempomat. Stará Honda Deauville 700 byl parádní stroj na cestování. Naprosto praktická motorka do běžných rychlostí, ale motorka nemá být jenom praktická... BMW táhne od 1800-2000ot., dá se jet na 6 stupeň 60km a pak brutál zátah na 250km. Stabilní ve vysokých rychlostech a přední brzdy jsou bezva. Na zadní brzdě velice brzy zasahuje ABS, váha je hodně na předním kole. Předek se potápí pouze minimálně. Spotřeba při klidné jízdě je cca 5,4l/100km. Neukazuje aktuální spotřebu, pouze průměrnou. Max. výbava jako tlak v pneu, nastavitelný podvozek, plexi nechávám v horní poloze (dám delší). Vyhřívané gripy a sedačky. V létě netopí pod sedlo, ani na nohy. Má nižší těžiště a dobře se ovládá i na místě. Přehledná palubka s nastavením intenzity osvětlení, v lese či tunelu se automaticky rozsvítí. Xenon svítí super i do boku, tedy umožňuje např. dříve zahlédnout a zabránit srážce se zvěří. Kardan je tvrdší než na Hondě a taky řazení je hlučnější. Tempomat je bomba na dlouhé dálky, když potřebujete odpočinout zápěstí...ideální jet na Ježíše. Zvuk je moc pěkný na čtyřvál, jak Subaru Impreza, jde z toho mráz po zádech... a hladkost chodu motoru zajišťuje, že nebrní prsty po celodenním ježdění... Nemusím tolik řešit, zda si mohu dovolit předjíždět, nekoukám a prostě předjedu. Je zajímavé, že na této motce jezdím klidnějším tempem a nemusím si nic dokazovat, vím že to tam je a více si to užívám...snad to tak bude vždy, ale to už záleží jenom na mě...
16.3.2017 Najeto 10.000km, zima byla dlouhá, ale konečně už je to tu,...nemůžu se bestie nabažit...je to něco neuvěřitelného, to se musí zažít. Známou skutečnost "objem nenahradíš", si uvědomuji při každé jízdě. Motku využívám při pracovních jízdách po dálnici, je doma všude...štika silnic. Fantastický výkon, krouťák, rychlost, pohodlí, ovladatelnost to je vše obsaženo v balení K 1300 GT

Massakra
Massakra napsal 05.02.19 v 19:21 10b.

Honda Deauville 700 a BMW K 1300 GT !

maroth71
maroth71 napsal 06.01.17 v 18:04 10b.

Hezká barva a samozřejmě i stroj

Novis
Novis napsal 03.01.17 v 16:23 10b.

Sakramento
Sakramento napsal 30.12.16 v 19:52 10b.

Krásný stroj . Mám takového tušáka, že má další mašina bude něco podobného... jsem spíš na pohodové cestování. Takže hodně kilometrů bez klouzání.

OldaVM
OldaVM napsal 28.12.16 v 06:43 9b.

Máš krásný letadlo, tak ať Ti slouží. Mám rád velké cesťáky, tohle už jsou motorky pro odježděné chlapy, co nemusí každou zatáčku brousit kolenem Tak snad se třeba potkáme...Vysočina není tak velká