Yamaha DT 125 R (2000)

Vlastník Uživatel1
Vloženo 11.12.2016
Aktualizováno 11.12.2016

Nejspolehlivější Enduro jaké může snad být, lehké , snadno ovladatelné , výborné jak do terénu tak na silnici, ale na dlouhé jízdy nepohodlná.

První dojmy - Neskutečnej zátah.. Sednul jsem si na ní z Babetty, tak mě to ohromilo, a stále ohromení trvá..

Vyskytla se celkem výhodná koupě a já měl zrovna našetřený peníze, tak jsem si přečetl pár vláken tady na foru a druhej den pro ni jel...
Kupoval jsem jí jako nepojízdnou v srpnu tohoto roku.
Jízda na ní je vskutku svižná, motorka jde za plynem hned, žádný prodlevy, žádný vynechávání. Výkonu má na 125 hodně, taky je to dvoutakt... Brzdy jsou troufám si říct že skvělý, prostě brzdí jak má a dávkování je na jedno pístek taky v pohodě. Ovladatelnost je skvělá, široká řídítka, celkem slušnej rajd a lehkost, takže ani ve městě jí to nedělá problém. Podvozek přední vidle je dost měkká, ale mě to vyhovuje, Zadní tlumič mi příjde taky bezproblémový, prostě tlumí jak má. Úložný prostor jsem na motorce nenašel žádnej, povinná výbava se ale prý dá nacpat pod masku předního světla... Pod sedlem žádný prostor neni. Spotřeba je jediná věc co mi na ní vadí, je totož opravdu celkem velká, když se jede normálním tempem po silnici, tak kolem 5L/100km... V terénu ani nechci vědět.. Jak se jede nad přívěrou, tak to tam teče pořádnym tempem... Motorka je co se týče servisu celkem lehká po motorové stránce a podvozku.