Gilera Nexus 125 (2008)

Vlastník Miichi
Vloženo 6.12.2016
Aktualizováno 6.12.2016

Jako dvouletý řidič skůtru, jsem uvažoval za co bych vyměnil mojí stařečkou Yamaha majesty 125, kterou jsem odvezl do skútrnebe. Měl jsem pár favoritů, ale nejvíce se mi líbil Nexus.

Yamaha X-max 125: Z důvodu vyšší ceny o proti Nexusu
Honda PCX 125: Pro mě asi slabší motor

První dojmy - První dojmy byly velice pozitivní. Zvyklý z Yamahy Majesty, byl skutr v tišší, měkčí a kultivovanější. Když jsem na tom prvně seděl, byl jsem jim uchvácen. Je to krásný sportovní skutr.

Motorku bych doporučil pro - Nexuse bych doporučil pro náročnější uživatele, zejména pro chlapy a silné holky. Pro princezny skutr není, prece má skoro 200 kilo a manipulace by pro ně byla velmi obtížná.

Doplňky na motorce - Na skutru jsem pořídil pouze zadní kufr Kappa včetně nové plotny. Chystám se na vyhřivané rukojeti.

Jelikož jsem jezdil do práce cirka 30 km jedním směrem, uvažoval jsem o větším skutru. V tu doby jsem měl Yamahu Majesty 125, která byla velmi nespolehlivá a motorově to nebyla už žádná sláva. Chtěl jsem něco, co mě doveze bez velkých potíží na delší vzdálenost, co převeze mě, tak abych na tom nevypadal jako vosa na bombóně a taky aby to uvezlo mě i batůžek. Vybral jsem si Nexuse, protože mě uchvátil design, a taky cena o proti konkurenčnímu X-Maxu, kterého jsem měl taky v merku.
Koupil jsem si dovoz z Francie. Vypadal ve slušným stavu. Bylo vidět, že se o něj francouzský majitel moc nestaral. Není se čemu divit, když to pro něj byla spotřebka v ceně dvou průměrných francouzských platů. Vyměnil jsem co se dalo od kapalin, filtrů až po řemen.
Ovládání je příjemné, jen při pohybu na místě je skutr vratký a má malý rejt. Jelikož je těžký není to s ním žádná sranda.

Skutr mám od září a za měsíc jsem na něm najezdil cca 2,5 tisíce km. Líbí se mi spotřeba v rozmezí 3,0 - 3,5 l/100km a to Nexika nešetřím.
Mám i pár negativních postřehů a to, že integrální a vyklápěcí hlemu nedám pod sedlo. Dám, ale sedlo je vypouklé a ohnuté. Proto jsem byl donucen koupit si kufr na dvě helmy. Vybral jsem si Kappa K53N.
Skútr se nejlépe cítí na okreskách a ve městě. Nepohrdne státní silnicí a ani na dálnici se neztratí. Na skutru se krásně cestuje. I když jsem četl recenze, že na něm bolí zadnice, já s tím nemám problém ani při delší cestě.

Miloškavalec
Miloškavalec napsal 28.02.19 v 11:12 10b.

Ahoj, uvažuji o koupi stejného skůtru. Je něco na co si dát při koupi pozor?? Jak jsi za tu dobu spokojený??
Děkuji