Jawa Stadion S11 (1960)

Vlastník tapavel
Vloženo 25.11.2016
Aktualizováno 29.4.2018

Staďáček řečený:kozí dech,splašené trubky atd.Sice člověka občas vytočí,ale je s ním zábava.

První dojmy - Koupil jsem ho ve svých patnácti za 500 Kčs i s rezervním motorem.Což je už 30 let.Špatně startoval,netěsnil výfuk na válci a musel jsem si trochu zvykat na řazení.Kvůli netěsnému výfuku dost řval.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co chtějí zažít něco navíc.

Doplňky na motorce - Na cestování je Stadionek trochu upravený:
Vyleštěné kanály,ojnice s ložiskem,v převodovce ložiska místo pouzder,širší odpružené sedlo,chladící větráček ,krabička na nářadí a díly a samozřejmně nosiče a kufry na bagáž.
2.4.2017
Dodělaný centrální stojánek,hlavně kvůli jednodužší opravě defektu.
Hlavně ale zadní kotoučová brzda.Ta byla myšlená původně na předek,ale bohužel tam nevleze.Možná časem,jestli seženu užší brzdič.
S ní se už letošních sjezdů z Italských dvoutisícovek nebojím
Jen se na ni musí s citem.Při hrubším zacházení hned dělá čáry.

Po prvních pár týdnech najednou přestal fungovat.Tenkrát jsem o motorech ještě nic nevěděl a tak pomohl strejda.Špatná indučka v zapalování.
Nahrazena klasickou která vydržela 22 let.
Staďáček je jednoduchý nenáročný stroj.Původně určený na ježdění do práce,nebo na pole.Jak jsem ale časem zjistil skousne i velké vzdálenosti a dokonce uveze i dost bagáže.
Začali jsme totiž na těhle strojích cestovat.Samozřejmně se občes něco pokazí a musí se vozit hodně náhradních dílů.Na druhou stranu vše se dá opravit v příkopě.
Zatím Stadák navštívil.ČR,PL,A,SK,H,SLO,HR,D,UA,RO,SRB,MNE,AL,BIH.
Když se dobře naladí dokáže jed naložený za 1,5 l na 100 km.
Jeden a půl koně není samozřejnmě žádný závratný výkon,ale většinou vás doveze kam potřebujete .A když už nemůže máte ještě šlapátka a vlastní nohy
Někdy je véší problém dlouhý sjezd.Brzdy jsou malé a hlavně naložený stroj moc nebrzdí.
Kvalty má jen dva.Pocitově jedničku a trojku.Mezi jedna a dva je dost velká díra.I při vytočené jedničce se dvojka zbírá hodně od spodu.Když se dá v kopci jednička zpátky na dva se dá zařadit až nahoře.
stránky našich cest http://jawapuldecitour.ic.cz/

raid
raid napsal 03.11.18 v 09:08 10b.

kolik tak může mít najeto?
To je nauvěřitelný, co tyhle stroje vydrží.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.07.17 v 23:13 10b.

pantata-Škopek
pantata-Škopek napsal 02.12.16 v 19:48 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 02.12.16 v 18:02

Klobouk dolů...paráda

JohnyShorty
JohnyShorty napsal 02.12.16 v 14:16 10b.

Parádička, fandím takovým výpravám. Taky na mě v garáži čeká S11 po dědečkovi, až se mu začnu věnovat. Palec hore