Kawasaki KLE 500 (2002)

Vlastník Michaelgelo
Vloženo 21.11.2016
Aktualizováno 15.9.2019

Po Varaderu XL 125 je to opravdu rozdíl i když Varadero je také super, ale ten motor je slabý a nehledě na to syn dorostl a chtěl také motorku a tak mi nic jiného nezbylo. Prodal jsem skútr a hledal něco na netu. Motorka je z Rakouska a měla 5 majitelů po

Motorka koupena od VPS Steel Brno - Dobrá komunikace VPS Brno

Suzuki XF 650 Freewind: Jednoválec a je stále hodně v ceně
Honda XL 600V Transalp: Bylo obtížné narazit co by měla do 35Kw v TP a druhá věc cena
Honda CB 500: Přišla mi malá a spíš pro holku

První dojmy - Po první jízdě mi hned sedla do ruky. Je to přesně posed a držení co jsem chtěl. Nohy mám na špičkách, ale to upravím.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce nebo usedlejší pohodlný turisty. Pro jednoho to je celkem ideální i když někdy ji musím točit.

Doplňky na motorce - Kufr, padáky, centrální stojan, falešný výfuk - schránka pro povinou výbavu atd.., do budoucna držáky bočních kufrů, přešití a vypolstrování sedla.

Po vyzkoušení pár motorek jako Suzuki GS500 nebo Honda CB500 atd...
Před dvaceti lety jsem měl NSR125 pak CBR 600F a ZXR 750 a to už jsem prostě nechtěl takový typ motorky. Po dlouhém hledání a čtení jsem zvážil, že by bylo dobré jít do cestovního endura. KLE je celkem lehká, úzká a ovladatelná, motor má dost výkonu a budu jezdit jen sám bez batůžku.
Zatím ji mám krátce .

Myslím, že na naše silnice je super a polní cesta ji také vůbec nevadí.

Musím opravit sedlo to originál je děs a potom asi cestování nebude problém.

Na jaře se chystám na nějaké cesty po ČR a pak se uvidí.

Po letošní sezóně najeto 6 800km a moto zazimováno.
Navštíveno -Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko a hlavně ČR.
Dá se říct, že už ten výkon se mi zdá slabší a pokukuji po něčem silnějším, protože když člověk jede s partou, kde mám obsah nejslabší, tak mám co dělat stihat a s batůžkem to také není ono. Byl jsem otestovat tři motorky DL650, TA700 a můj favorit je Tiger 800, ale jejich málo na prodej. No uvidíme co příští rok jak na tom bude starší syn a jestli bude sedlat moto nebo raději auto.

Jinak zatím bez závady a motor šlape jak má.

10.9.2019
Tak po letošní sezóně a navštívení Rumunska s klukama co mají GS1200 a Triumpha1200 jsem se rozhodl, že půjdu do větší a silnější motorky. Trochu tomu pomohly kamarádi, protože začala jezdit se mnou manželka a pro dva(naše postavy) KLE je prostě malé a slabé. Je mi líto prodat KLE a nejradši bych si ji nechal jako druhou, ale nemám dost peněz na Versyse 650 r. 2015-2017 nebo Triumph 800 XR, tak holt musí jít na prodej.
Jinak po třech letech pro mě samotného super a hlavně znám tu motorku od šroubku a nic mě nepřekvapí. Najeto zatím za tři roky 18 000km, tak uvidíme jestli padne 20 000km než ji prodám.

15.9.2019 Tak po týdnu na inzerátu moto prodané mladému klukovi, tak snad si bude mít dobře i u něho.

neharika
neharika napsal 20.10.23 v 08:13 3b.

Many users have no idea how can open this file explorer windows explorer windows 10 just click here this site.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 16.09.19 v 06:32

Pokud můžu poradit, raději než 650 kup zrovna V-strom 1000, nebo Varadero 1000. Pro dva je 650 málo.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 16.09.19 v 06:29 10b.

V devadesátých letech byla 500 už docela slušná kubatura. Ale dnes jsou všichni rozmlsaní neomezeným výkonem nadlitrových motorů. To už ale docela strácí smysl z pohledu původního účelu motocyklu - levně a snadno z bodu A do bodu B. Líbí se mi GS-a, ale nějak si to neumím představit jezdit s ní do práce, to chce posilku než na to sedneš. A to už strácí smysl. Takže pořád to tu těm lidem vychází tak, že mají dvě motorky. Jedno těžké cestovní enduro a jednoho fičáka do města a do práce, třeba skútr s objemem nad 400. Jenže kdo si může dovolit dvě motorky?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.07.17 v 23:37 10b.

ottas
ottas napsal 01.01.17 v 17:42 10b.

Měl jsem ji taky a nedám na Kle dopustit.