Kymco Grand Dink 125 (2014)

Vlastník Quad
Vloženo 15.11.2016
Aktualizováno 13.6.2018

Velký a pohodlný silniční koráb. Sice jen 8,7kW, ale úplně to stačí.

Motorka koupena od FIRMA:Motoslužby Chrudim (Chrudim III)

Yamaha X-max 125: Vyšší cena u pěkných kousků, za cenu kolem 45tis byly skútry dosti \"jeté\".

První dojmy - Skútr padne do ruky hned při prvním čapnutí za hefty. Krásně plave po silnici (když je kvalitní asfalt), na rovince slušně zrychluje tak do 80km/h, pak už se mu tak rychle nechce. Nejvíc jsem jel 96km/h na rovině - už bylo kolem 4°C, tak jsem měl bobky. I tak se mi to přes 80km/h zdá jako trápení motoru.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro toho kdo chce velkej pohodlnej silniční koráb a nestydí se za taiwance.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi Speeds, kufr Shad

Průměrná spotřeba - 2.57667 l/100km

Skútra jsem koupil u Chrudimské firmy Motoslužby. Mám to k nim trochu z ruky, asi 80km, ale skútřík byl v super stavu, plasty jako nové, ani skrábaneček (nevím jak to původní majitel dělal, ale po měsíci mého používání už nějaký ten podpis na laku je), takže nebylo co řešit a plácli jsme si.
Asi za čtyři dny jsem si pro něj zajel autobusem a domů jsem se vypravil po své ose. Foukalo jako sviňa a já si cestu tak nevychutnal jak jsem si představoval. No nicméně jsem asi po dvou hodinách, včetně natočení krátkého videjka, ve zdraví dorazil.
Skútr je to fakt pohodlnej a na delší výlety jako dělanej. 125 do kopců táhne dobře a když to není jó krpál, tak 70km/h se dá v pohodě udržet. Brzdy jdou dávkovat parádně a dvoupístek se ochotně zakusuje do kotoučů. Trochu mě zklamalo, že pod sedlo nejde uložit integrálka (pouze otevřená helma), ale kufr Shad to jistí. Skútr sedí suprově, v zatáčkách se nekroutí a zatáčky mu chutnají.
Zatím jsem vyměnil olej a filtr a doufám, že další servis bude za hodně dlouho
Trochu nepohodlné mě přijdou stupačky spolujezdce, které mají tendenci se vracet, když se o ně opře,
jelikož v otevřené pozici nemají aretaci.

Wejw
Wejw napsal 29.11.17 v 09:08 8b.

Piki
Piki napsal 17.11.16 v 05:51 8b.

Je fakt pěknej...