Yamaha TDM 850 (1997)

Vlastník Reddo
Vloženo 11.11.2016
Aktualizováno 26.6.2018

Parádní a svižná beruška :) Pohodlný posed, nestárnoucí vzhled.

Motorka koupena od FIRMA:Haus-moto (Ledeč nad Sázavou) - Bezva komunikace, chlapík ví co má na skladě. Koupil bych klidně znova. Mohu doporučit.

Yamaha XJ 900: Nižší posed, na mou postavu trochu méně pohodlná.

První dojmy - Vysoký posed, jiné těžiště, pořádný kus motorky. Krásný zvuk i se sériovými výfuky. Padla hned do oka a do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro všechny vyšší postavy a pro ty, kteří chtějí z motorky po 300km slézt aniž by je někdo sundával :)

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty (Saito), Plexi, držáky bočních kufrů.
Aktuálně dokoupeny a nainstalovány padáky, chráníče rukou (Storm), nová širší zrcátka, sedlo (ve výrobě), nabíječka navi a držák telefonu.

Na TDM jsem se díval již několik let zpět. Nejsem fanda novodobých motorek a samé elektroniky (nemám k tomu moc důvěru, jelikož zkušenosti zatím jsou takové, že čím víc věcí na posrání, tím víc se jich dokáže posrat :))
Bohužel dříve jsem reagoval pomalu a koupil ji někdo jiný.
Nicméně po nějaké době se mi podařilo sehnat aktuální krásku.

První jízda byla poněkud krkolomná, jelikož jsem přecházel z choppera, ale po pár kilometrech jsme se synchronizovali.
Příjemný a rovný posed, naprosto nenucený bez nějakého přetěžovaní některých částí těla.
Táhne krásně odspoda a zvuk má na sériovkách parádní. Neřve, ale přesto dokáže zaujmout a po delší jízdě jste pořád jedete spojeně a vklidu aniž by vás stresoval zvuk laufu.
Brzdy reagují dobře, i když jsem musel trochu seřídit zadní, jelikož měla záběr až hodně "hluboko" po sešlápnutí. Přední jsou dostatečně, alespoň na můj kochací styl jízdy.
Na místě se ovládá těžce a pokud se vám stane jak mne, že ji musíte trochu potlačit do kopce, tak vám to dá víc jak 30minut fitness :), ale jakmile se rozjede, poslouchá naslovo a jste jak jedno tělo.
Spotřeba je zatím 5,5 +/-.
Co mne však trochu vadilo a čeho jsem se obával byl takový "šplašený a ucukaný" chod motoru v reakci na plyn a to do 3tis otáček. Prvně jsem si říkal, že to bude tím, že déle stála, ale delší svižnější jízda tomu taky nepomohla, tak šla k doktorovi.
Kromě klasického seřízení karburátorů a ventilů a výměny všech kapalin se taky zjistilo, že membrány jsou jak ementál. Bohužel mi chyběl rok do toho, abych mohl koupit jen čistě ony gumové membrány bez šoupátka za litr/kus. Takto je origo membrána i se šoupátkem za 3,5tisíce a to už se trochu prodraží. Na druhou stranu, původní díly vydrželi od roku 97 a nájezd 48tis, takže zase to tak nebolelo (z dlouhodobého hlediska samozřejmě)
Rozhodně doporučuji na cestování, ale taky se nebojím ji vtáhnout jen na cestu do práce. Splňuje obojí. A spolehlivost je i napříč majiteli výborná.
Komu se tedy líbí a uvažuje o koupi, mohu jen doporučit.

EDIT 15.1.2017
Tak aktualne nasazeny chranice heftu, padaky, drzak navi a tel a nove sedlo. Jsem pripraven na sezonu :)

EDIT 30.9.2017
Tahle motorka je proste TOP. Doladit jsem drobnosti a aktuálně mám nachystane přídavné světlomety. Nové sedlo změnilo cestování o několik úrovni výš a bezproblemu dávám 300 na zátah aniž by mne cokoli bolelo. Žena si taky nestezuje.
Kdo přemýšlí o koupi tak proste jednoznačně doporučuji protože tohle je motorka, která drží, jede, dobre vypadá a je na ni spolehnutí. Příští rok už mám nachystanou trasu Brno - Lofoty, tak pak poreportuji.

EDIT 26.8.2018
Tak motorka byla prodána dále do dobrých rukou. TDM nahradila FJR :)

Čadil
Čadil napsal 17.03.18 v 08:57 10b.

peugeot22
peugeot22 napsal 08.12.16 v 21:03 10b.

Zdarec,krásná motorka gratuluji a přeji hodně ujetých km bez poruch.

greydog
greydog napsal 21.11.16 v 14:59 10b.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 18.11.16 v 14:16

Kontroluj olej, kontroluj olej, a az budes tankovat benzin, tak hlavne zkontroluj olej

meridian
meridian napsal 16.11.16 v 16:39 10b.

Pěkná barva, ať dělá jenom radost