Triumph Tiger 800 XC (2014)

Vlastník roman-g
Vloženo 7.11.2016
Aktualizováno 7.11.2016

Tygřík je můj koník,se kterým jsem projel půl světa,má rád přírodu,nemusí asfalt,na každé výpravě mu něco ulomím,položím ho k zemi, na kole propíchnu duši ,ale vždy mě doveze domů

Motorka koupena od http://www.triumpholomouc.cz - Naprostá spokojenost,profesionalita a slušnost

BMW F 800 GS: Cena,přístup prodejce,motor

První dojmy - Výborná ovladatelnost a prujezdnost v terénu,použitelnost v normálním provozu po běžných českých cestách ,ve městě a motor ,který nemá zvuk jako BMW,ale určitě za ním nezaostává,ba naopak.

Motorku bych doporučil pro - Pro dobrodruhy na toulky bez asfaltu nekonečnou přírodou...

Doplňky na motorce - Husky kufry,mřížka světla,krycí plech motoru,vyšší plexi,držák telefonu,padáky,hlavní stojan,vyhřívané rukojeti,LED boční světla

Proč?
Chtel jsem BMW,mám i čtyřkolové.V jeden den jsem se projel rano na BMW odpoledne na tygříkovi.U Bmw nepřipouštěli ,že může být něco lepšího než jejich GS,u Triumfu nikoho nepomlouvali,ovladatelnost stejná ale tříválcový motor mně více vyhovoval a ceny byla o u nového stroje rozdílná o skoro 50tis za stejnou výbavu.

Nebudu tu vypisovat ruzná srovnávání motorů,podvozku,brzd a pod,je tu o tom mnoho článků.Pripojiji moje subjektivní informace a prožitky s tygříkem.

Motorka má najeto skoro 40tis,absolutně bez jakékoliv závady,nikdy se nestalo že by nenastartovala nebo nejela na vlstní pohon.Má pravidelný servis,spotřeba okolo 4,7-5,5 l,bez problému jezdím dalniční přesuny okolo 130km/h,ale nejlepe se cítíme v terenu.S původními pneu jsem odjezdil alpsé prusmyky a pak nasadil špalky,ve předu TKC a vzadu Mitas E9.
Zastávám zkušenost ,že radeji poslouchám hlučné špalky na asfalte ,než s sebou mlátit o zem na mokré trávě,bahně a pod.

Motorku jsem si koupil hlavně na výpravy za dobrodružstvím,takže to nasadím kufry od Huskyho ,gumové motoválce a hurá do přírody.
Husky kufry jsou cenově dostupné a hlavně nezničitelné.
Když se jedu projet,tak bez kufrů a když jedu dále nebo potřebuji nejakou tašku nasadím originál plastový horní kufr,kam se vleze pracovní taška s notebookem.Plastový horní kufr pouze na cesty po asfaltě,v terénu by jiste upadl jako hruška .
Spolujezdce nepoužívám,pouze vyjímečně na kratší vzdalenost.
Jediné co mně vadí je zvuk vysavače,ale tato vlastnost je až na hodně vzdáleném místě,která má vliv na účel,pro který byl tygřík koupen.

Raisto01
Raisto01 napsal 06.06.20 v 11:26 10b.

Paradni. A na to to je

Animals21
Animals21 napsal 17.09.19 v 07:47 10b.

Jsi frajer, smekám a obdivuju.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.07.17 v 23:48 10b.

Pete23
Pete23 napsal 28.01.17 v 11:04 10b.

Super motorka a 10B hlavně za cestovatelské výpravy nemáš náhodou YT kanál s videii? nebo nějakou stránku?

radek89
radek89 napsal 15.12.16 v 16:50 10b.

Parádní cestování