ČZ 125/453 (1964)

Vlastník matvel
Vloženo 3.11.2016
Aktualizováno 20.11.2016

Je to můj první plnohodnotnej veterán (když nepočítám ty fichtly...) takže to je srdcovka. Koupil jsem jí po zbastlený sprejový renovaci á la Normandie, absolutně bez zkušeností do šroubku rozebral, nechal opískovat, stříknul základ a nechal nalakovat a u

První dojmy - První dojem byl při koupi, když se pan prodejce snažil nastartovat a ne a ne chytnout, naštěstí to byla jenom svíčka. První jízdy byly jenom hledání závad a nevim, kde jsem našel odvahu s polorozpadlym vrakem jet 120km, ale zvládla to a já kupovidu taky.

Motorku bych doporučil pro - převážně pro studenty s ŘP A1 kteří mají cit pro veterány a dokážou ocenit takovou motorku i s jejími četnými nedostatky

Doplňky na motorce - přídavné zrcátko na veterána

Měl jsem jenom řidičák A1 a todle pro mě byla jasná volba, protože je to veterán, kterej jezdí 50 let a dalších 50 ještě bude, ne jako současné 125, ze kterých se dostává maximální výkon za cenu toho, že prostě po pár letech kompletně odejdou. Je to stará 125 což znamená, že i když nvážim ani 80 kilo, tak jí kopce dávaj zabrat a maximální rychlost je podle papírů 90, což jde dosáhnout maximálně z prudkýho kopce s větrem v zádech a s vědomim, že je cca 70% šance že se chytne, což se mi párkrát při tý maximálce stalo, naštěstí jsem neletěl. O jízdě se spolujezdcem se nedá vůbec bavit, je to prostě těžký a slabý, ale to vynahrazuje to, že to je u školy vypadá mezi těma CBR, YBR... jako jediná krásná motorka co má duši.

matvel
matvel napsal 31.03.17 v 23:02

plastové pásky jsou jenom dočasně, protože mi lanko spojky dosahovalo až na blatník a škrábalo lak :D a to zadní madlo a stupačky jsou nalakované, neměl jsem energii, ani čas na to roznýtovávat podsedlový plech a nechávat to chromovat a potom to tam vracet, tak to lakýrník udělal stříbrnou jawáckou barvou. Ale samozřejmě neni 100%, ciferník tachometru je omšelý, to zadní světlo a hliníky nejsou nijak extra vyleštěné, nebo vyčištěné.

panela
panela napsal 20.11.16 v 19:07

Hoď pryč kromě světla i ty plastové stahovačky originál držák se dá koupit, dolakuj zadní madlo a zadní stupačky a bude OK.

Deyva
Deyva napsal 04.11.16 v 10:46 10b.

Ta poslední věta je pecková!

pp377
pp377 napsal 04.11.16 v 05:31 10b.

Pěkné vozítko a dobra volba. Gratuluji! Ať Ti jezdí o 106!

panela
panela napsal 03.11.16 v 23:38 9b.

Pěkná práce, víc fotek by neškodilo. Jdeš správnou cestou. Podívej se ještě po zadním světle.