Yamaha MT-01 (2009)

Vlastník Jarochson
Vloženo 1.11.2016
Aktualizováno 1.11.2016

Krásný stroj s charakteristickým zvukem. Black Edition s červenými lemy a výfukovými koncovkami Akrapovič.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Milý, ochotný, veselý, vstřícný a férový chlápek.

Yamaha XV 1700 Warrior: Tu si koupím, na stará kolena ;-)

První dojmy - Motorku jsem koupil 31.10.2016 v Písku u pana Kabourka. Převoz z Písku do Havířova (v sedle motorky) trval 5 hodin (420km). Byla to zároveň i má první jízda na MT01. Pocit z motorky úžasný. Parádně se ovládá, výkon nechybí. Obrovský krouťák a brzdy kvalitní. Pohodlné sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Motorka vhodná pro lidi, kteří milují zvuk chopperu ale chcou zábavnou jízdu na motorce, která se jen tak nevidí.

Zdravím Vás,
zde napíšu pár vět o mé černé bestii.

Do MT-01 jsem se zamiloval na první pohled a když se na internetu objevila na prodej, teď už moje, Yamaha, tak jsem neváhal a volal mistru Kabourkovi o rezervaci. S trochou štěstí (pražák co mě předběhl, ji nekoupil, kvůli absenci výkonu ) se mi ji podařilo rezervoval a po víkendu jsem vyrazil směr Písek. V pondělí ráno v 7:30 jsem dorazil do Písku do Yamahy a po kávičce a pár slovech s panem majitelem jsem MTčko projel a následně koupil, pojistil, udělali jsme evidenčku + přepis a vyrazil jsem na mou první cestu na MT-01.

První trip z Písku do Havířova (Písek - Pelhřimov - Brno - Ostrava - Havířov) asi 420 km většinou po dálnici v mlze a asi 8 stupních jsem si neužil tak moc jak bych chtěl, ale o to více jsme se sblížili Než jsem najel na D1 tak jsem projel pár vesniček a měst mezi kterými se jelo po krásném asfaltu, zatáčky a serpentiny mi dovolily se s Yamahou dostatečně seznámit. Ovládání parádní, krásně se s ní zatáčí a lehce se ovládá na to kolik váží. Brzdy skvělé, neměl jsem sebemenší problém cokoliv ubrzdit. Motor krásně bublá a a i na volnoběh ho slyšela přítelkyně v autě se zapnutým rádiem. O zvuku při akceleraci ani nemluvím, to se musí slyšet. Zní to jako bouřka, co si budeme nalhávat, je to motorka s jedním z nejkrásnějších zvuků (podle mě). Zbytek cesty záživný moc nebyl, přece jenom nějakých 250km rovně po D1 není moc zábava. Konstantně se nedá jet více než 130 - 140 km/h. Teda bez plexi určitě ne. Tak jsem si to knedlil zhruba 130, občas jsem se poštenkroval s nějakým autem ale více jak 190 jsem tomu nedal, to už prostě nejde. Možná by se dalo ještě na 200km/h ale více bych si netroufl.

Pak kousek před Ostravou začíná můj oblíbený tunel ve kterém se vedle mě zařadily dvě auta se staženými okny, tak jsem jim zatúroval a ujel. Nová Oktávka mě zkoušela dojet, ale tam není šance. To zrychlení mé MT-01 celkem luxusní.

Tohle jsou mé dojmy z první jízdy na Yamaha MT-01. Snad jsem nenudil.

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 28.02.17 v 17:45 10b.

Líbí!!!

tlumex
tlumex napsal 08.11.16 v 20:34

pěknej stroj, opravdu krásnej zvuk ! ať slouží

Velvetek
Velvetek napsal 07.11.16 v 21:34 10b.

Koukal jsem na ní několikrát... krásný stroj a velká gratulace

acol
acol napsal 06.11.16 v 23:06 10b.

pěkná, vítej mezi námi

ferda.66
ferda.66 napsal 05.11.16 v 20:24 10b.

Super stroj.Gratulace